Psychicky jsem se hodně posunul, věří Bednář. Vary v extralize ho motivují

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V českých soutěžích se rozhodně zařadil mezi mladíky s nejzajímavější sezonou. Karlovarský brankář Jan Bednář si v 15 letech zachytal za mladší, starší dorost i juniorku, navrch ročník zakončil coby jednička reprezentační šestnáctky. „Měl jsem štěstí na nominace a určitě jsem za ně rád,“ vypráví.

Jágr Chance liga

Honzo, jak byste zhodnotil uplynulou sezonu?
Z hlediska týmového se určitě splnil počáteční cíl ve starším dorostu – play off. Hodně nás mrzelo, když jsme vypadli s Plzní, chtěli jsme jít dál, ale takový je hokejový osud. Ale i tohle umístění pro nás znamenalo úspěšnou sezonu.

Ve druhé polovině ročníku jste opět nastoupil za reprezentaci. Byl to pro vás ten hlavní osobní cíl?
Určitě to byl jeden z cílů sezony, dostat se znova do reprezentace. Začátek nebyl z mého hlediska úplně dobrý, ale okolo Vánoc se moje výkony začaly stupňovat a myslím, že ve druhé polovině sezony se mi už dařilo. Měl jsem štěstí na nominace a určitě jsem za ně rád.

Jak na vás působil ten ne úplně povedený začátek sezony? Byl jste z toho zklamaný, nebo vás to spíš namotivovalo?
Trochu zklamaný jsem z toho byl, možná jsem to nedával tolik najevo, ale vevnitř určitě. Moc mi pomohli trenéři, se kterými jsme o tom hodně mluvili a myslím si, že oproti minulým sezonám jsem se psychicky hodně posunul.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na konci se vám alespoň po osobní stránce vydařil turnaj ve Švédsku. Jak na něj vzpomínáte?
Přestože jsme všechny zápasy prohráli, což je škoda, vzpomínám na turnaj v dobrém. Měli jsme parádní tým, parádní partu, v kabině byla sranda. I když se nám nedařilo, tak jsme se snažili být pozitivní. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo, ale opravdu na to přesto vzpomínám v dobrém.

V Energii jste už hodně nastupoval ve starších kategoriích. Kde se vám chytalo nejlépe?
Asi za starší dorost. Tým tam šlapal jako jeden člověk. I gólmanovi se chytá lépe, když víte, že za vás někdo zblokuje střelu, a brankář pak týmu pomůže ještě víc. Ve starším dorostu opravdu tým fungoval skvěle, a i proto jsme se dostali tak daleko.

Už v 15 letech jste debutoval v extralize juniorů a nastupoval jste proti hráčům, kteří byli i o pět let starší. Nebyl jste někdy před zápasem nervózní?
Já před zápasem ani nervózní nebývám. Mám svoje rituály, které si plním, a díky nim se před zápasem uklidňuju. Takže se nedá říct, že bych byl nějak nervózní.

Můžete nám ty rituály přiblížit?
Asi bych si je nechal pro sebe (usmívá se). Ale nejsou to věci, které by normální člověk poznal. Je to spíš něco, díky čemu jsem pak sám v sobě v klidu a věřím v úspěch.

Co kluci v kabině, nedobírali si vás kvůli věku?
Ne, to určitě ne. Tady je ve všech kategoriích skvělá parta a takové naschvály si neděláme.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Před novou sezonou došlo k reorganizaci mládežnických soutěží a tím pádem se zvětšila konkurence mezi hráči. Jaká máte před novou sezonou očekávání?
Očekávání nemám žádná. Jdu do toho s tím, že budu chytat co nejlépe v každé šanci, jakou dostanu. Samozřejmě konkurence bude vysoká, jak na úrovni klubu, tak v reprezentaci, ale já se budu snažit odchytat co nejvíc zápasů.

Už jsme nakousli, že v Energii jsou i další výborní mladí brankáři. Jak spolu vycházíte? Pomáháte si, nebo se berete jako konkurenti?
Určitě si pomáháme, máme spolu výborné vztahy. Ať už je to Kuba Kašpar, Adam Horák, nebo mladší gólmani, všichni máme mezi sebou dobré vztahy.

A-tým Energie se po roce znovu vrátil do extraligy. Je to pro vás o to větší motivace, když máte vidinu nejvyšší české soutěže?
Samozřejmě to je motivace, chytat v extralize je sen každého kluka. Nedávám si nějaké vysoké cíle, že bych třeba letos mohl chytat extraligu, ale kdybych se tam postupem času dostal, bylo by to super.

Jaké máte plány na léto, hokejové i soukromé?
Pojedu na nějakou dovolenou, ale určitě si nedám takové volno, že bych nic nedělal. Budu trénovat i sám, abych byl na sezonu lépe připravený.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz