Psali, že jsme nejhorší tým ve finské historii, svěřuje se Rajala. A teď...

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Na finské soupisce není ani jeden hráč, který letos pravidelně startoval v NHL. Přesto je Finsko ve finále.

HokejkaTV

„I u nás ve Finsku psali, že máme nejhorší finský tým v historii mistrovství světa," vrací se útočník Toni Rajala k prognózám před startem šampionátu. „My z toho ale čerpali určitý druh energie. Řekli jsme si, že ukážeme, kdo jsme. A to se teď děje: hrajeme jako tým. Nemáme žádné hráče z NHL, ale ten týmový duch je speciální. Nikdy jsem nehrál v týmu, jako je tenhle..."

„Nabudilo nás to. Chtěli jsme dokázat, že se mýlí," pokračuje Rajala, který podobně jako řada jeho spoluhráčů hraje na svém prvním MS. V 28 letech. „Ještě máme jeden zápas, Dáme do toho všechno, abychom všem ukázali, že se mýlili. Hodně mýlili."

„Nikdy jsem nehrál v týmu, jako je tenhle..."

Finská cesta do finále rozhodně nebyla umetaná. Seveřané nejprve museli vyřadit Švédy a teď si vyšlápli na hlavního favorita turnaje Rusko. „Věděli jsme, že jsou Rusové mnohem šikovnější než my. Před zápasem jsme si ale řekli: nechejme tam všechno a uvidíme, co se stane. Že to budou poslední dva zápasy sezony. Dali jsme do toho všechno a jsme ve finále," vypráví nadšeně Rajala.

„Dostat se do finále je pro finský hokej vždy velká věc. Obecně je tenhle rok pro náš hokej výborný: ať už pro ženskou reprezentaci, dvacítku. A teď my... Finsko je malá země – hrát finále se nepovede každý rok," dodává Rajala.

Dneškem to ale nekončí! „Zítra je velký den. Máme příležitost udělat Finsko pyšné," hlásí Rajala. „Zítra spolu budeme hrát naposledy. Pak už se v jednom týmu nikdy nesejdeme. Divil bych se tomu. Necháme tam všechno, budeme si věřit a pokusíme se vyhrát."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz