První zápas po zranění a... Zlomenina! To snad není možné, říkal si Holec

Foto: Petr Tibi, hcmotor.cz

Miroslav Holec po návratu s Motorem mezi elitu nezažívá dobrý vstup do sezony. A posléze ani po restartu... Nejdříve stěžejní útočník Motoru vypadl ze sestavy kvůli zranění žeber, po návratu se mu zase stalo osudným hned druhé střídání, ve kterém si přivodil zlomeninu nohy.

Aplikace Tipsport extraligy

Jak se vám zranění přihodilo?
Už jsem byl na konci svého střídání a vracel se na střídačku. Ještě jsem se pro jistotu ohlédl, jestli soupeř nezakládá akci přes moji stranu. Akdyž jsem se otočil zpátky, tak jsem nestihl uhnout soupeři a trefili jsme se. Trefil mě kolenem a moje noha nevydržela, z toho vzniklo to zranění.

Dalo se tomu předejít?
Byla to nešťastná shoda náhod. Asi se tomu dalo předejít, ale v tu chvíli to byl mžik sekundy a nedokázali jsme se prostě vyhnout. Ještě třeba mohl zareagovat někdo ze střídačky, aby mě upozornil, ale to se naneštěstí nestalo a dopadlo to, jak to dopadlo. 

Naskočil jste do prvního zápasu po svém návratu z marodky a opět se zranil. 
Myslel jsem si, že to nebude dobrý, protože jsem si na tu nohu nemohl ani stoupnout. Zároveň jsem si říkal, že to snad není možný a nemohl jsem tomu uvěřit. Připravoval jsem se vcelku dlouhou dobu, abych se vrátil v plné síle. A najednou jsem opět mimo hru.

„Připravoval jsem dlouho, abych se vrátil v plné síle. A najednou jsem opět mimo hru."

Bylo vám tedy hned jasné, že se bude jednat o dlouhodobější zranění?
Podle bolesti jsem tipoval, že to nebude jenom naražené. Samozřejmě jsem doufal, že to není zlomené, ale bolest říkala něco jiného, což se i poté potvrdilo.

Jak dlouho bude trvat rekonvalescence? Kdy to tak vidíte na návrat?
V pondělí mám naplánovaný rentgen a poté se uvidí, jestli to už budu moct opět začít zatěžovat a posléze trénovat.

Jak se teď můžete připravovat?
Domluva s kondičním trenérem byla, že zatím nemám dělat nic. Všechno budu dohánět až mi doktoři dají zelenou. Doufám, že to bude už v pondělí. Jedině teď chodím o berlích, což samo o sobě je docela dřina. (usmívá se)

„V pondělí mám naplánovaný rentgen."

Jak teď prožíváte zápasy Motoru, když nehrajete?
Prožívám je opravdu hodně. Teď, jak se hraje často na Moravě, tak jsem byl na dvou zápasech v Třinci a ve Vítkovicích. A teď se chystám do Zlína.

Jak vás podporuje rodina?
Když jsem poprvé mluvil s manželkou, tak tomu nemohla uvěřit. Ale musím uznat, že mě podporují hodně, obdivuju je za to, protože to teď se mnou mají těžké. Vždycky když jsem zraněný, tak jsem trochu nevrlý, jako každý hráč podle mě. Jsem rád, že tedy alespoň můžu být s dvěma malými dcerami. Snažím si to s nimi co nejvíc užít, i když to nejde tolik, jako kdybych byl zdravý.

Foto: Josef Pavlíček, hcmotor.cz

Jak se vám líbí v nejvyšší soutěži?
Tak já jsem si ji zatím moc v Budějovicích moc neužil. (hořce se usmívá) Mám odehrané nějaké čtyři utkání. Zatím to tedy nebylo úplně ideální, ale doufám, že až se vrátím, tak to bude jenom a jenom lepší.

Co říkáte na rozhodnutí trenérů a vedení kádr příliš neobměnit?
To jde mimo moje kompetence hodnotit. To je věc vedení a trenérů. Já jsem na ledě od toho, abych hrál hokej, co nejlépe umím a tohle neřeším. 

„Rozhodně je příjemné, že kluci, se kterými jsem hrál loni, zůstali."

Zeptám se tedy jinak: je pro pohodu v týmu pozitivem, že většina hráčů zůstala?
Rozhodně je příjemné, že kluci, se kterými jsem hrál loni, zůstali i letos a jsme na sebe zvyklí. S Matoušem Venkrbcem a Víťou Jonákem víme, co přesně od sebe čekat. A je skvělé, že to takhle může fungovat i nadále.

Ceníte si důvěry trenérů, že s vámi do extraligového boje počítají?
Samozřejmě si té důvěry obrovsky cením. Pro hráče je skvělé, když má nějakou jistotu. Pro mě je skvělé, že jsem dostal od trenérů úlohu nebo spíše roli, která mi opravdu sedí.

Jak byste porovnal soupeře z Chance ligy a Tipsport extraligy?
Je to rozdíl v tom, že druhá nejvyšší soutěž je podle mě taková víc bruslivá. Přeci jen v extralize už se začínají uplatňovat kvality všech hráčů. Vidíme různá myšlení, přihrávky a podobně.

Hrálo se vám lépe proti silnějším soupeřům, nebo proti týmům ze spodku tabulky?
Mně se obecně lépe hraje proti soupeřům, kteří hrají kvalitní hokej. Když zavzpomínám z loňska, tak jsem rozhodně měl radši zápasy s lepšími týmy z vršku tabulky. Pokud bych měl jmenovat tak si vybavuji třeba Chomutov či Vsetín.

„Fanoušci v zádech by nám hrozně pomohli a hnali nás dopředu."

Jak moc velkým handicapem je podle vás absence diváků při utkání?
Já si myslím, že hlavně v Budějovicích oproti loňsku, kdy atmosféra byla úžasná a chodil skoro plný stadion, je ta situace o poznání horší. Fanoušci v zádech by nám hrozně pomohli a hnali nás dopředu. Bohužel je to tak, jak to je a je to škoda. Sport se dělá hlavně pro diváky.

Jak vlastně hodnotíte dosavadní průběh sezony Motoru?
Zatím to nebylo i kvůli té koronavirové situaci nejlepší. Ale pevně věřím, že začneme pravidelně vyhrávat. Myslím, že tým, co máme, je velmi kvalitní. Je jen otázkou času, kdy si to sedne a projeví se to i na ledě.

Foto: Josef Pavlíček, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz