První výhra v extralize? Navíc proti mistrovi? Jsem nadšený! září Kváča

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

16. listopadu 2018, 21:18

Daniel Ježek

Oceláři po reprezentační přestávce začali přesně tam, kde skončili před ní. Hráči s drakem na prsou ve své hale přivítali mistrovskou Kometu, v nádherném utkání, kterému chyběla snad jen hromadná šarvátka, v prodloužení zdolali svého přemožitele z dubnového play off a zapsali další extraligové body. Hodně na tento duel bude vzpomínat brankář Petr Kváča, který v premiérovém duelu za Oceláře vychytal své první extraligové vítězství.

Nový fanshop

Pro jednadvacetiletého brankáře to ale nebyl první extraligový start. Epizodní role si Kváča střihl už ve Spartě a Litvínově, v obou působeních ale celkem odchytal 160 minut. Oba duely navíc tým rodáka z Brandýsa nad Labem prohrál, Petr Kváča se tak z úvodního extraligového vítězství mohl radovat až v Třinci. A soupeře proti sobě neměl vůbec jednoduchého. Kváča dokázal překonat mistrovskou Kometu, což také náležitě kvitoval.

Máte za sebou první zápas v Třinci, jaké jste si z něj odnesl dojmy?
Jsem rád, že se to povedlo. Je to moje první výhra v extralize, po nějakých čtyřech zápasech. Na ledě jsme nechali všechno, po reprezentační pauze bylo trochu těžší se do toho dostat, s průběhem utkání to ale bylo pořád lepší. Vycházely nám věci, které jsme si řekli na trénincích. Jsem ze všeho obrovsky nadšený, je to super.

Zápas rozhodovaly přesilovky, v prodloužení byl faul na vás. Co se přesně stalo?
Úplně nevím. Jejich bek dostal puk na modrou, další hráči si sjížděl před branku. Já ho vůbec neviděl. Přijel ke mně, já zrovna stál na vrcholu brankoviště a on mě srazil. Takový je prostě sport. Klukům jsem věřil, že ten gól dají. Pak už jsem se jen radoval.

Byl jste překvapený, že jste po pauze dostal šanci proti Kometě?
Vůbec ne, takhle jsme byli dohodnutí už před reprezentační přestávkou. Šimon odchytal to poslední utkání, pak odjel s reprezentací,a já věděl, že si dám zápas proti Kometě. Je to pro mě první extraligová výhra, navíc proti mistrovi. Jsem za to hodně rád.

Jak těžkým soupeřem byla Kometa?
Hodně bruslili, snažili se všechno střílet do brankového prostoru. Asi věděli, že za sebou moc zápasů nemám, tak mě chtěli něčím překvapit. Oni si navíc ve střeleckých šancích ještě dokáží skvěle přihrát, to taky není pro gólmana nic jednoduchého. Za výsledek jsem šťastný.

Hrňa: Přesilovka v prodloužení je nevyzpytatelná

Překvapila vás reakce třineckého publika, která vás přivítala velmi vřele?
Když jsem před třemi týdny přišel, tak mě kluci v kabině vzali naprosto skvěle. Trošku jsem doufal, že mě i diváci takhle podpoří. Za to jim patří velký dík, že mě hnali i po gólech, které jsem dostal. Vytvořili parádní kulisu, díky nim jsme to dotáhli do vítězného konce.

V Českých Budějovicích vás trénoval otec Šimona Hrubce, co Šimon říkal na to, že mu otec vychoval konkurenta?
Oba jsou šťastní, že se takhle můžeme zdokonalovat navzájem. Já přišel s pár věcmi od Šimonova táty, v Třinci se některé věci zase dělají jinak. Můžeme to proto kombinovat. Dostal jsem příležitost trénovat po boku Šimona Hrubce a Petera Hamerlíka, za to jsem obrovsky rád.

Co si slibujete od angažmá u Ocelářů?
Jsou to obrovské zkušenosti, které pak můžu uplatnit v Budějovicích nebo dalších částech mé kariéry. Jsem za to hodně rád, užívám si každý den, každou minutu, každý trénink. Děkuji Třinci i Českým Budějovicím, že mi tohle angažmá umožnily. Zápas s Kometou je třešničkou na dortu, uvidíme, jak to bude pokračovat dál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz