První trenérská změna: Kýhos skončil, Bruslaře povedou Hořava, Rulík a Patera

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

13. října 2018, 18:21

Václav Jáchim

Delší dobu se o tom spekulovalo, teď je trenérská změna v Mladé Boleslavi realitou. Bruslaři neměli dobrý vstup do sezony, s devíti body jsou dvanáctí. Vedení klubu po páteční prohře s Piráty odvolalo všechny stávající trenéry v čele s hlavním koučem Vladimírem Kýhosem, Středočechy nově povedou Miloslav Hořava, Radim Rulík a Pavel Patera.

Jágr Chance liga

Dění v klubu z města aut bylo během soboty hodně hektické, Klub zatím trenérskou změnu blíž nekomentuje. Jak uvádějí stránky Bruslařů, bližší informace zazní v neděli – po skončení extraligového zápasu s Olomoucí, na který se realizační tým plně soustředí.

Středočeši v pátek večer nezvládli klání v Chomutově, kde tamní Piráti ukončili sérii porážek. Naproti tomu Bruslaři se dál trápí, devět bodů je výsledek, který nesplňuje očekávání vedení klubu ani fanoušků. V průběhu soboty proto probíhala jednání o klíčových otázkách na pozicích, v podvečer je klub potvrdil na svém webu.

Funkce trenérů hokejistů Mladé Boleslavi opouštějí Vladimír Kýhos, Vladimír Čermák i Boris Žabka. Novým hlavním koučem bude Miloslav Hořava, jeho asistenty Radim Rulík a Pavel Patera. Noví šéfové střídačky nastoupí k mužstvu v neděli ráno, kdy budou představeni hráčům. Od 16 hodin pak vypukne extraligový souboj s Olomoucí.

Foto: rytirikladno.cz

Vladimír Kýhos je prvním trenérem, který v letošní extraligové sezoně předčasně končí. Do Mladé Boleslavi přišel během předchozího ročníku místo Patrika Augusty a důvěru dostal i do dalšího období. Klub angažoval hráčské posily, jako jsou Michal Vondrka, David Šťastný, Martin Pláněk nebo Pavel Skalický, chtěl se pohybovat ve vyšších patrech tabulky. „Byl bych rád, kdybychom se v nové sezoně dobře bavili," řekl počátkem září šéf klubu Jan Plachý.

Jenže žádná zábava to zatím není. Bruslaři mizerně odstartovali, pak sice zdolali Kometu a Spartu, jenomže v Liberci dostali osmičku. A po domácí výhře nad Dynamem nakoupil pět branek v Plzni. Pozice Vladimíra Kýhose byla nejistá. V průběhu týdne ještě stříbrný medailista z olympiády 1984 úvahy o odvolání ustál, po pátečním nezdaru v Chomutově už nikoli.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Jeho nástupcem bude Miloslav Hořava. Dlouholetý československý a český reprezentant působí v roli trenéra dlouhé roky, na pažbě má zajímavé úspěchy. V loňské sezoně vedl společně s Pavlem Paterou hráče Kladna, nyní se oba sejdou v Mladé Boleslavi. Do klubu míří také Hořavův dlouholetý spolupracovník Radim Rulík – ten předchozí ročník končil pro změnu na střídačce pražské Sparty.

Rulík s Hořavou dovedli na jaře 2015 k historickému titulu Litvínov, předtím společně působili ve Spartě, Plzni, Znojmě nebo u dvacítky. Jednou byl hlavním koučem Hořava, podruhé Rulík, vždy se dobře doplňovali. Také na to v Mladé Boleslavi sázejí. Hodně pomoci by měl i legendární útočník a olympijský vítěz z Nagana Pavel Patera.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz