První rány kapitánky přišly z obrany. Paradox, směje se Mills. Finky? Věříme si!

Foto: iihf.com

(ESPOO, od našeho zpravodaje) Trenér Petr Novák chtěl v posledním zápase skupiny MS proti Německu zapojit do hry všechny hráčky. Jelikož má k dispozici jen sedm obránkyň, musela dozadu jedna útočnice. Volba padla na kapitánku Alenu Mills, pro níž nešlo úplně o nic nového. „V klubu občas hraju beka. Jsem na to zvyklá,“ říká česká univerzálka. S posunutím do zadní řady paradoxně přišly její první góly na turnaji!

Nový fanshop

Svými dvěma trefami obstarala české reprezentaci výhru i ve čtvrtém zápase na šampionátu. Češky se tak po konci základní skupiny vyhřívají na prvním místě a už vyhlíží čtvrteční čtvrtfinálovou bitvu s domácími Finkami.

» Vyřazovací část MS žen: Češky jdou ve čtvrtfinále na domácí Finky!

„Věříme, že bychom je mohly porazit, a pokračovat ve skvělých výkonech dál,“ doufá česká kapitánka, která zmiňuje, že by její tým mohl mít oproti hostitelkám určitou výhodu. „Můžou nás podcenit, ale my máme hodně nábojů, které můžeme použít,“ dodává odhodlaně hráčka ruské Ufy.

Proti Německu jste byly od začátku lepší, ale skóre jste otevřely až v polovině utkání. Bylo to dost o trpělivosti?
Bylo. Myslím, že pro nás byl trochu problém ten menší zimák (Češky tentokrát hrály v menší hale, pozn. red.) – jiný led, jiná velikost hřiště. Navíc jsme změnily sestavu, takže jsme se s tím vším trochu srovnávaly. Jinak ale byly holky trpělivé, věřily jsme, že góly dáme. Bylo vidět, že máme víc ze hry a že jsme lepší.

Bezchybná debutanta Bláhová: Nula byla v pohodě

Změny se týkaly postu brankářky a pak vás – z útoku jste skočila do obrany. Nebyl to problém?
V klubu občas hraju v beku, vlastně jsem vyrůstala jako obránce. Jsem na to zvyklá. Trenéři se mnou mluvili už před mistrovstvím, že pokud by bylo potřeba, jestli můžu zahrát v obraně. Byla jsem na to částečně připravená. Zpočátku to bylo trochu těžší, ale holky mi pomohly, takže to nakonec bylo fajn.

S posunem dozadu přišly i vaše první góly na turnaji.
To je asi ten největší paradox! (směje se) Bylo to asi tím, že jsem se na pozici obránkyně dostávala víc na puk a taky do pozic, odkud můžu víc střílet. Němky byly dost stažené, holky mi skvěle nahrávaly.

První rána byla výstavní.
Aneta Tejralová mi parádně nahrála, takže nešlo jinak než trefit růžek.

» Češky porazily i Němky a skupinou prosvištěly s plným ziskem

A ta druhá?
To byla taky rána (rozesměje se). Ne, bylo to spíš takové nahození, abych netrefila první hráčku. Útočnice přejely gólmance před očima, takže toho podle mě moc neviděla. Prošlo jí to mezi nohama.

Už před tímto zápasem jste měly jistotu postupu. S tím se muselo hrát dobře, bylo to tak?
Myslím, že nám to hodně pomohlo. Na druhou stranu jsme chtěly skupinu dotáhnout do vítězného konce, protože máme hezky našlápnuto. Každá výhra pomáhá sebevědomí a taky posouvá český ženský hokej dobře, takže i kvůli tomu jsme chtěly vyhrát.

Váš účet po základní skupině vypadá následovně: čtyři zápasy, 12 bodů, první místo. Jak se na to dívá?
Nádherně, nemám slov! Je to díky tomu, jak skvělou partu tu máme. Je to úžasné, bomba, užíváme si to. Na náš tým nemůžu říct špatné slovo.

Kouč Novák: Němky neměly žádnou vážnější šanci

Ve čtvrtfinále půjdete na domácí Finky, zřejmě bude plný stadion. Jak se na to těšíte?
Bude to hodně zajímavý zápas. Lidi jim budou fandit. Myslím si ale, že v přípravném utkání před začátkem turnaje proti Rusku jsme si dokázaly, že můžeme hrát proti komukoliv. Pokusíme se jít na výhru a Finky porazit.

Jaké proti nim máte šance?
Když jsme s nimi hrály naposledy, prohrály jsme 0:2, takže se dá říct, že to byl vyrovnaný zápas. Navíc jsme ale neměly plnou sestavu. Věříme, že bychom je mohly porazit, a pokračovat ve skvělých výkonech dál.

Finky jsou favoritky, hrají doma. Může je to svázat?
Může. A taky si myslím, že nás můžou i podcenit. My ale máme šikovné holky jak v obraně, tak v útoku. Gólmanky nás taky drží. Máme ve čtvrtfinále.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz