První posila pro Zlín! Bek Buchta se vrací domů, zámoří mění za extraligu

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Berani už pracují na skladbě kádru pro příští extraligový ročník 2019/20 – první posilou se stal zadák Lukáš Buchta. Hráč se zkušenostmi ze zámoří je odchovancem zlínského hokeje.

HokejkaTV

„S Lukášem jsme byli v kontaktu už v uplynulé sezoně. Jeho návrat do Zlína byl na spadnutí před koncem přestupního termínu. Bohužel z něj tehdy v lednu sešlo, neboť měl ještě studijní povinnosti,“ líčí jednatel a sportovní manažer klubu Jiří Šolc.

Čtyřiadvacetiletý Lukáš Buchta hrál posledních pět sezon v zámoří. Před čtyřmi lety pozvedl nad hlavu Clark Cup pro vítěze juniorské USHL a zaujal natolik, že získal stipendium na univerzitě Nebraska-Omaha a čtyři roky hrál v univerzitní NCAA.

„Jsme přesvědčeni, že přinese do našeho týmu zámořský styl hokeje. Víme, že má potenciál, hrál nejkvalitnější soutěž v Americe. Věříme, že bude přínosem a posilou pro náš tým. Navíc je pravák a těch není nikdy dost,“ pokračuje spokojený Šolc.

Buchta toužil jít po stopách obránce Andreje Šustra, ale na NHL nedosáhl. „Přesto to byla správná cesta, v žádném případě této volby nelituju. Šel jsem tam s tím, že se zlepším v hokeji, zdokonalím bruslení a střelbu, což se podařilo,“ pokyvuje.

„Jsme přesvědčeni, že přinese do našeho týmu zámořský styl hokeje. Víme, že má potenciál, hrál nejkvalitnější soutěž v Americe. Věříme, že bude přínosem a posilou pro náš tým.“

Bek, který na americké univerzitě vystudoval obor finance, bankovnictví a management, se s Berany dohodl na jednoleté spolupráci. Do Česka se vrátí na začátku května poté, co si splní závěrečné studijní povinnosti, a hned se zapojí do přípravy.

Buchta, jenž loni v létě nakoukl i do seniorské reprezentace pod taktovkou Miloše Říhy, nejde do neznámého prostředí. Ve Zlíně hokejově vyrostl. „Pravidelně s námi v létě i trénoval a byl pořád v kontaktu s Martinem Hamrlíkem,“ doplňuje Šolc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz