První posila pro nováčka: do Kladna jde slovenský bek Romančík

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Ladislav Romančík skončil v Litvínově, zůstává ale v Tipsport extralize. Jako novou posilu – vůbec první po postupu do nejvyšší soutěže – ho představilo Kladno.

HokejkaTV

Romančík si za Rytíře zahrál už v minulém ročníku, do Kladna měl totiž střídavé starty z Litvínova. Slovenský obránce získal ve třech zápasech Chance ligy dvě asistence a hlavně zazářil ve statistice +/- (+6).

„V prosinci a lednu za nás nastoupil a velmi se nám líbil," řekl pro rytirikladno.cz sportovní manažer David Čermák. „Je to mladý hráč, který na sobě chce pracovat. Vidíme v něm velký potenciál a věříme, že nám v extralize pomůže.“

193 centimetrů vysoký Romančík podepsal s Rytíři smlouvu na rok, je v ní obsažená opce i pro další sezonu. Kladno dále oznámilo, že v týmu pro nadcházející ročník zůstává také nadějný zadák Václav Veber.

Třiadvacetiletý Romančík začínal s hokejem ve Skalici a prošel slovenskými mládežnickými reprezentacemi. Účastnil se mimo jiné MS do 18 i 20 let. Tři roky pak strávil ve Švédsku.

Do Česka přišel před sezonou 2018/2019. Za Litvínov loni nastoupil k 25 utkáním, ve kterých nebodoval. Hodnotu +/- měl -1.

Už potvrzení hráči Kladna pro příští sezonu

Brankáři: –

Obránci: Martin Kehar, Matyáš Zelingr, Josef Zajíc, Ladislav Romančík, Václav Veber.

Útočníci: Jakub Strnad, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Jakub Hajný, Štěpán Bláha, Daniel Kružík, Šimon Jelínek.

Foto: hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz