První liga mění název: bude se hrát jako CHANCE LIGA

30. července 2018, 12:58

Marek Hedbávný

Druhá nejvyšší soutěž se bude v příštích pěti sezonách hrát pod názvem CHANCE LIGA. Titulárním partnerem se stala společnost Chance, jedna z největších sázkových kanceláří v zemi.

partneři českého hokeje

„Soutěž získala na prestiži, její úroveň roste a návštěvnost patří mezi srovnatelnými evropskými ligami k nejvyšším,“ těší prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále. „Pokrok, kterého soutěž dosáhla, potvrzuje i spojení s významným partnerem. Velmi si vážíme toho, že naše spolupráce bude dlouhodobá a rozšiřuje prostor pro prezentaci ligy, stejně jako klubů, které v ní nastupují.“ 

První liga – tehdy ještě pod názvem WSM Liga – měla v uplynulé základní části vyšší průměr diváků na zápas (1 892) než slovenská Tipsport liga (1 837). V návštěvnosti mezi nižšími soutěžemi v Evropě byla na třetím místě: za švédskou Allsvenskan a německou DEL2.

Celkově byla 11. nejsledovanější hokejovou ligou v Evropě. Předčila nejen slovenskou nejvyšší soutěž, ale také elitní ligy ve Francii, Dánsku nebo v Norsku.

„Rozhodujícím faktorem pro spolupráci byla dlouhodobě vysoká kvalita soutěže. Chance se okolo hokeje pohybovala i v minulosti, a tak jsme mohli navázat na dřívější dobré zkušenosti. A pro naše klienty je hokej jedním z nejoblíbenějších sportů, proto nám dávalo smysl s ním spojit jméno,“ zdůvodňuje nové partnerství Roman Rypáček, ředitel CHANCE, a.s.

„Soutěž získala na prestiži a její úroveň roste."

V příštím ročníku by se návštěvnost CHANCE LIGY mohla ještě zvednout – za Kladno bude totiž hrát Jaromír Jágr, druhý nejproduktivnější hokejista v historii NHL.

Sázková společnost Chance byla založena v roce 1991 a patří mezi největší provozovatele kurzových sázek v České republice. Vedle kurzových sázek, provozovaných v kamenných pobočkách a na internetu, nabízí číselnou loterii Korunka nebo číselné hry Kostky a Poker. Od roku 2013 je součástí holdingu Tipsport.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz