První gól v Třinci oslavil Gernát pěnou v obličeji: Nedali jsme Vítkovicím šanci

Ocelářské derby napsalo kapitolu s pořadovým číslem 107, třinecká WERK ARENA viděla první souboj Ocelářů a Vítkovic v letošní sezoně. Hráči s drakem na prsou se po třech týdnech vrátili mezi své mantinely a po zápase mohli slavit druhou výhru v řadě. Tu pomohl zajistit také slovenský obránce Martin Gernát, který vsítil třetí branku Ocelářů. Byla to jeho premiérová trefa v barvách slezského celku.

Nový fanshop

„A to jsem se zrovna sprchoval,“ směje se Gernát a pokračuje. „Zápas jsme odehráli velmi dobře, skvěle jsme bránili těsné stavy, ať už 1:1, nebo 2:1.“ V tom na celou mix zónu křičí Vladimír Svačina: „Hej, ty jsi jak zorro!“ Slovenský obránce ale zůstává klidný a pokračuje ve své odpovědi na první otázku. „Nedali jsme soupeři mnoho šancí. Konečně jsme dali víc než dvě branky, to je super. Vyhráli jsme, takže spokojenost.“

Oceláři se v úvodu sezony trápili především v koncovce, nejproduktivnějším hráčem slezského celku je obránce Lukáš Krajíček. Také třetí dnešní branku obstaral člen defenzivní řady. „V plánu to určitě nebylo, abych zaskočil za útočníky. Viděl jsem, že jejich hráč je poslední. Zkusil jsem mu jít pod hokejku a vypíchnout puk. Pak jsem střílel v podstatě od modré čáry. Puk trochu rotoval a brankáři to padlo na teploměr. Jsem za gól šťastný, hodně nám pomohl a uklidnil nás,“ komentuje Gernát svou trefu.

Oproti tomu se Oceláři mohou spolehnout na svou brankářskou jedničku. Šimon Hrubec se po nepovedeném utkání ve Zlíně dostal do skvostné formy a u všech tří vítězství Třince hrál klíčovou roli. „V každém utkání nám dává hodně šancí na vítězství. Teď jsme mu to oplatili vstřelenými brankami. Někdy to bohužel nevyjde, štěstí se od nás odvrátí a my se neprosadíme. Šimon i v minulých zápasech chytal výborně. Tohle je cesta. Když zachytá brankář, celé mužstvo odehraje šedesát minut na sto procent, tak tři body jsou u nás,“ chválí urostlý obránce třineckého gólmana.

Panovala vynikající kulisa, hlásí po derby Gernát

Hrubec v prvním kole střídal, ve druhém ani nenastoupil. Pak ale vychytal nulu v Karlových Varech, na kterou navázal na ledě Litvínova. V derby přidal třetí vítězný duel. „Forma je doma, Šimon si věří. My se jako obránci snažíme zablokovat co nejvíc střel, ať mu tu jeho práci usnadníme. Snažíme se mu pomáhat jak nejlépe umíme,“ pokračuje Gernát.

Oceláři, kteří v posledních třech týdnech hráli výhradně na kluzištích soupeřů, se vrátili do své arény, kde je, spolu s Champions Hockey League, čekají další čtyři zápasy. „Pevně věřím, že tohle bude odrazový můstek. Čekají nás samí těžcí soupeři. V úterý máme Ligu mistrů, na tu se připravíme a pokusíme se ještě zabojovat o postup. Musíme jít zápas od zápasu a na všechny se pečlivě připravit,“ uzavírá Martin Gernát.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz