První gól v extralize, zn. vítězný. Nevěděl jsem, co mám dělat, líčí Plášek

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

1. října 2018, 15:07

Daniel Kinc

Na kostce v DRFG aréně svítilo do konce utkání necelých 19 sekund, když se v repríze loňského finále mezi Kometou a Třincem za stavu 1:1 vynořil na brankovišti osamocený útočník Karel Plášek a z první nasměroval do sítě přihrávku Kašpara. Osmnáctiletý talent zaznamenal premiérový gól v extralize a hned byl navíc vítězný. „Kašpy mi to dal prakticky do prázdné branky, já jsem to jenom doklepl. Největší zásluhu na tom má jednoznačně on,“ smekl klobouk před zkušeným spoluhráčem, od nějž se v nově složeném útoku snaží pochytit co nejvíc zkušeností.

Nový fanshop

Kometa s Třincem předvedly další tuhou bitvu podobající se jarním zápasům ve finále play off. Modrobílí více než čtyřicet minut hrací doby vedli 1:0, ale místo pojišťující trefy proti nevýrazným Ocelářům jen zahazovali šance. „Možná to vypadá, jako bychom se při vedení báli o výsledek, protože se nedaří tak, jak si představujeme, a tak to klidně může být jedna z příčin,“ reagoval Karel Plášek. Ten nejprve přihlížel tomu, jak Slezané necelé tři minuty před koncem v přesilovce vyrovnali, ale Kometa zbraně složit nechtěla.

„Řekli jsme si, že dostat gól nechceme, naopak sami jsme ho určitě chtěli dát. Věřili jsme na střídačce, že to vyjde, navíc už ráno jsme si říkali, že proti Třinci bereme jedině tři body. Naštěstí se to povedlo,“ radoval se. Jeho spoluhráč z lajny Lukáš Kašpar totiž necelou půlminutu před koncem našlápl do útočného pásma a jako na zlatém podnose naservíroval brněnskému mladíkovi kotouč na hokejku. „Kašpy mi to dal prakticky do prázdné branky, já jsem to jenom doklepl. Největší zásluhu na tom má jednoznačně on,“ komentoval svou branku přerovský rodák.

Brněnská hala aplaudovala nadšením, Plášek zažil radost z trefy v Tipsport extralize vůbec poprvé kariéře, a navíc z toho byl hned gól vítězný. „Nevěděl jsem, co mám dělat (úsměv). Měl jsem hroznou radost. Myslím, že mi to pořádně dojde až později. A puk? Ten jsem si neschoval,“ rozdával úsměvy. Poté znovu ocenil příležitost hrát vedle Lukáše Kašpara. „Kašpy je výborný člověk a výborný hráč. Snažím se od něj učit co nejvíce věcí. Chci od něj pochytit co nejvíc věcí ať už v tréninku, tak třeba v nájezdech. Hrát s ním je pro mě něco výjimečného,“ cení si možnosti získat zkušenosti do budoucna.

Plášek: Ráno jsme si řekli, že bereme jen tři body

Formace Plášek – Hruška – Kašpar v Brně našla vzájemné souznění. Loňský mistr s brněnskou juniorkou z celé spolupráce těží. „Dávají mi takové puky, že prostor na ledě skoro vždycky dostanu. Snažím se z toho vytěžit maximum. Zápasový rytmus zvládám, žádný problém v tom není,“ říká. V extralize hraje už druhým rokem, letos se však podle vlastních slov víc otrkal. „Už si na to trochu zvykám. Ze začátku sezony jsem byl znovu nervózní, ale už se to zlepšuje, nicméně musím ještě hodně zapracovat na síle. V Brně se mi plní sny, je nádherné hrát s takovými spoluhráči. Doufám, že to takhle půjde dál,“ přeje si do dalších zápasů v české nejvyšší soutěži.

O tom, po kom zdědil hokejový talent, není pochyb. Jeho otec stále ve 45 letech válí ve druholigovém Šumperku, oba se navíc loni potkali v dresu Přerova v jedné formaci. S tátou řešíme hokej hodně, snaží se mi také co nejvíc radit. Máme v podstatě celou rodinu zaměřenou na hokej, doma se skoro nic jiného neřeší,“ usmívá se. Premiérovou trefu svého syna v modrobílém ale Plášek starší živě v DRFG aréně neviděl. „Táta tentokrát nepřijel, protože neměl čas, a tak zápas sledoval jen v televizi,“ dodal.

„Táta byl pro mě vždycky vzor číslo jedna. Jsme si hodně podobní, styl je skoro stejný.“

A kde všude tedy získává hokejovou inspiraci? „Táta byl pro mě vždycky vzor číslo jedna. Jsme si hodně podobní, styl je skoro stejný. Hodně jsem koukal také na různá videa z NHL a moji oblíbenci jsou Alex Ovečkin nebo Patrick Kane. Jako střelec se ale neberu, spíš jsem nahrávač,“ zapřemýšlel.

Pláška navíc na vlastní oči mohl na opačné střídačce sledovat trenér reprezentační dvacítky Václav Varaďa, který jej už v létě nominoval k přípravným zápasům. „Uvidím, co mi k tomu později řekne. Ale jako možnost se ukázat jsem to nebral, snažím se předvádět co nejlepší hru a když tam něco spadne, jako proti Třinci, tak je to jenom plus,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz