První gól po návratu? Už to tam muselo spadnout, září Tygr Filippi

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Série předkola mezi Libercem a Spartou začala přesně tak, jak se očekávalo. K vidění byla vyrovnaná bitva dvou týmů, které měly před sezonou vyšší cíle. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, ve kterém došlo na symbolický okamžik. Poprvé od návratu na sever Čech se totiž gólově prosadil Tomáš Filippi a hned to byl zásah vítězný! "Měl jsem trochu v hlavě, že jsem to předtím nedával, ale už to tam muselo spadnout," hlásí mladý útočník, který byl libereckým hrdinou.

HokejkaSHOPvanoce

Tygři do zápasu vstoupili velice aktivně a zásluhou trefy Tylera Redenbacha šli do vedení. Poté ovšem aktivitu přenechali Spartě, která zásluhou Petra Vrány srovnala krok. Vzápětí dokonce hosté mohli dokonat obrat, ale v žádné ze zajímavých příležitostí neprostřelili brankáře Romana Willa. "Výrazně nás podržel," vysekl maskovanému muži podporu trenér Filip Pešán.

Vyrovnaná bitva dospěla až do prodloužení. Na další zásah Redenbacha bleskově odpověděl Juraj Mikuš, a poté už se hrálo spíš opatrněji. Pro Liberec bylo velice důležité, že za celý zápas ani jednou nefauloval. Jediný dvouminutový trest mu byl udělen za zdržování hry. "Disciplína je klíč k úspěchu. Pořád si říkáme, že musíme hrát v pěti. Myslím, že jsme v pěti byli aktivnější, vytvářeli jsme si šance. Tím, že jsme se nenechávali vylučovat, jsme jim nedávali vyložené gólovky," pokyvoval hlavou Filippi.

Kdo udělá méně chyb, ten postoupí, ví Filippi

Domácí disponovali mírnou územní převahou a byli častěji na kotouči. Sparta však hrozila z protiútoků, na což Filippi se vší vážností upozorňoval. "Je sice hezké, že do nich bušíme, ale mohou jednou dvakrát ujet a umí to moc dobře potrestat." Před prodloužením se týmy odebraly na klasickou osmnáctiminutovou pauzu a mohly ji využít k posledním taktickým pokynům. "V tu chvíli jsme si jen připomínali, abychom si dali bacha na jejich brejky. Opticky jsme mohli mít převahu, ale stačilo, aby jednou ujeli, a teď by slavila Sparta. Dávali jsme si na to pozor," prozradil liberecký útočník.

Prodloužení ukončily šelmy poměrně brzy. Dostaly totiž k dispozici přesilovku a podruhé v utkání v ní slavily úspěch. Rozhodující úder zasadil do Aittokalliovy svatyně právě Tomáš Filippi. "Nemyslím, že bychom v této přesilovce sehráli něco jinak, ale přišel trochu šťastný odraz puku za branku. Zjevil jsem se na tyčce tak nějak zničehonic, Bulda (Michal Bulíř, pozn. red.) také zůstal sám. Spíš než nějaká skvělá souhra to byla zkrátka kapka štěstí. Puk se odrazil tak, jak jsme potřebovali, a zrovna nás nikdo nekryl."

Vítězná branka Tomáše Filippiho v čase 62:11

Filippi se tak po návratu pod Ještěd konečně zapsal do listiny střelců. Mohlo se mu to podařit o poznání dříve, leč několik velkých šancí neproměnil. "Trošku ve mně v tu chvíli hrklo, protože jsem v poslední době párkrát v podobné pozici minul. Tentokrát už to ale muselo prostě do branky spadnout," popisoval své myšlenkové pochody při klíčové situaci zápasu.

Severočeši se tak v sérii hrané na tři vítězná střetnutí dostali do vedení. Tým z hlavního města však nemá důvod skládat zbraně. "Musíme teď zmobilizovat naše síly a ve středu do toho půjdeme znovu," nechal se slyšet lodivod Sparty František Výborný. Druhý zápas započne v liberecké Home Credit Areně ve středu večer. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:20.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz