První extraligová posila Jihlavy: z Třebíče přichází obránce Zdráhal

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

Byl oporou Horácké Slavie, teď posílil krajského rivala. Jan Zdráhal podepsal s Jihlavou roční smlouvu s dvouletou opcí. Pětadvacetiletý zadák je první oficiálně potvrzenou posilou Dukly pro příští extraligovou sezonu.

HokejkaTV

Zdráhal odehrál v právě skončeném ročníku WSM Ligy 55 zápasů – sedmkrát se zapsal mezi střelce a na sedmnácti gólech se podílel asistencí. V Třebíči, kde hostoval z Pardubic, byl obráncem číslo jedna a pomohl Horákům ke konečnému pátému místu.

Vysloužil si tím angažmá v nejvyšší soutěži.

„Doplňování týmu jsme začali od obrany, to vidíme jako nejdůležitější. Honza Zdráhal je první příchod. Chtěli jsme ho už na závěr sezony. Tenkrát nám ho neuvolnili. Podařilo se to až nyní,“ uvedl na webu hcdukla.cz jednatel Jihlavy Bedřich Ščerban. 

Dukla po postupu do extraligy obměňuje kádr. Nepokračují obránci Tomáš Kaláb s Filipem Dundáčkem a útočníci Lukáš Jícha a David Březina. Hostování skončilo Šimonu Szathmárymu (Chomutov), Aleši Jerglovi a Patriku Danišovskému (oba Olomouc). Do Plzně navíc odešel brankář Miroslav Svoboda a obránce Jiří Říha posílil Mladou Boleslav.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz