První česká obrana demolovala halu. Korejci nestačili uklízet plexisklo

Foto: Pavel Lebeda, Český olympijský tým

20. února 2018, 10:08

Jakub Slunečko

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) V napjatých chvílích před olympijským čtvrtfinále se o chvíle pobavení na tréninku postarali Jakub Nakládal s Adamem Poláškem. Oba beci z první obrany během pár minut doslova rozmlátili dvě plexiskla za brankou. „Je vidět, že spolu hrajeme v jedné obraně a že si dobře rozumíme,“ smál se Polášek.

Nový fanshop

První rána, bum a známý zvuk sypajícího se skla. Celý tým se otočil na provinilce Nakládala, který se pak nevyhnul několika uštěpačným poznámkám od spoluhráčů. „Naklík to tady už nalomil víckrát, tak uvidíme, třeba bude chtít proti Američanům trefovat branku místo plexiskla,“ pousmál se kapitán Erat.

Po Nakládalově projektilu přišla za chvíli další rána, která už nikoho ani tolik nepřekvapila. Snad jen Korejce, kteří už mezitím přispěchali k místu zkázy s vrtačkou a novým kusem plexiskla. Když se jim nad hlavou opět začal sypat kus haly, odmítli inkasovat pracovní úraz, smetáky nechali ležet a urychleně se spakovali do bezpečí.

Ale to nic. To jen Adam Polášek nenechal parťáka z první obrany ve štychu a tvrdou ranou zdvojnásobil díru mezi zdravými kusy plexiskla. „Je vidět, že spolu hrajeme v jedné obraně a že si rozumíme,“ nasadil Polášek provinilý úsměv. „Jsme jako vejce vejci.“

Pořadatelé čekají, než trénink skončí a budou moci sklo vyměnit.

Pořadatelé čekají, než trénink skončí a budou moci sklo vyměnit.

Dobrá nálada českému týmu před středečním čtvrtfinále proti Spojeným státům prospěje. Pozadu v komentování demolice tréninkové haly nezůstal ani trenér Jandač: „Není na škodu puk sem tam vyhodit z obranného pásma o sklo. V útočné třetině by ale bylo dobré, kdyby se kluci trefovali spíš do brány,“ rozesmál skupinu českých novinářů.

Snad se přání šéfa české střídačky splní. Proti Američanům se bude určitě gólová pomoc od obránců pořádně hodit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz