První cena zná vítěze. Brankářem sezony je Klimeš

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Sportovní manažeři rozhodli: v anketě o nejlepšího gólmana uplynulého ročníku Chance ligy dostal nejvíc hlasů přerovský Lukáš Klimeš. Na druhém místě skončil porubský Daniel Dolejš.

HokejkaTV

Klimeš byl druhým nejvytíženějším gólmanem Chance ligy: v základní části nastoupil do 45 zápasů z celkových 56. Ve třech utkáních udržel čisté konto.

Klimeš měl nejvyšší úspěšnost zákroků ze všech prvoligových brankářů: pochytal 92,63 % soupeřových střel. Průměr inkasovaných gólů na zápas pak stlačil na 2,13.

Zubři měli většinu sezony problém s produktivitou, i díky Klimešovi ale nakonec skončili na pátém místě. Klimeš měl kladný poměr výher (25) a porážek (20), v play off nicméně Přerov nekladl silnému Kladnu větší odpor a rychle vypadl.

Vyhlášení nejlepšího brankáře v Chance lize (plus dalších kategorií) se nově koná díky iniciativě webu Hokej.cz. O vítězi rozhoduje hlasování sportovních manažerů – za každý prvoligový klub se ankety zúčastnil jeden činovník.

V dalších dnech představíme nejlepšího obránce sezony, nejlepšího útočníka, juniora, trenéra, vyhlásíme All-Stars tým... A jako poslední přijde na řadu hlavní trofej: historicky první Cenu Tomáše Zelenky dostane nejlepší hráč sezony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz