Průvan v Dynamu: Končí Draisaitl a dva hráči! Tým povede Martinec

Realizační tým Dynama: zleva Michal Mikeska (asistent), Vladimír Martinec (šéftrenér), Martin Rohlík (hlavní trenér) a Karel Beran (asistent). | Foto: hcpce.cz

20. září 2016, 18:42

Jan Šimek

Pět odehraných zápasů a v kolonce získaných bodů svítí hrozivá nula. Podobně jako v loňské sezoně pardubickým hokejistům vstup do nového extraligového ročníku nevyšel. Ba co víc, situace je ještě horší než tehdy. Výsledkovou mizérii Dynama odnesl hlavní kouč Peter Draisaitl, který v klubu končí. Pardubický dres dále nebudou oblékat útočník Justin Hodgman ani obránce Martin Rýgl. V roli šéftrenéra bude u prvního týmu Dynama nově působit Vladimír Martinec. Po ruce bude mít trenéry Pavla Rohlíka, Michala Mikesku a Karla Berana.

Plekanec Chance liga

Peter Draisaitl vedl pardubický tým ve 33 zápasech, ve kterých Dynamo 12 vyhrálo a ve 21 případech odešlo poraženo. „Intenzivně řešíme současnou situaci. Sportovní výsledky našeho A týmu jsou krajně neuspokojivé, a tak jsme se nejen z tohoto důvodu rozhodli odvolat trenéra Petera Draisaitla. Nový trenérský tým bude širší a z pozice šéftrenéra jej bude koordinovat Vladimír Martinec,“ řekl pro oficiální web Dynama spolumajitel pardubického klubu Jaroslav Šuda.

„Jsme přesvědčeni, že tyto změny jsou nezbytné, abychom dosáhli s posíleným týmem na požadované výsledky. Peteru Draisaitlovi děkujeme za působení v našem klubu a vzájemnou spolupráci,“ doplňuje generální manažer klubu Pavel Rohlík.

Ten se rovněž přesune do trenérské pozice. Společně s Karlem Beranem a Michalem Mikeskou vytvoří trenérský tým, který bude mít pod palcem zkušený Vladimír Martinec. „Ten je pro mě stěžejním člověkem. Je ikonou Pardubic, a přestože můžeme mít odlišné názory, naprosto respektuji jej a může nám nyní velmi pomoci v roli šéftrenéra. Můžeme se dohadovat a přít, ale vždy to je ku prospěchu celé organizace. Nebude jen přikyvovat, jeho osobnost může zesílit páteř celého klubu skrze realizační tým až do A-mužstva,“ pokračuje Rohlík.

„Všechny nás čeká těžká práce, ale my ji zvládneme. Chceme vrátit pardubický hokej minimálně na střední místa v tabulce.“

„Michal Mikeska je mladým progresivním trenérem, který je schopen dát týmu řád a disciplínu, je zdravě sebevědomý. Nebude se bát zakřičet na hráče a nebude s nimi kamarád. S Karlem Beranem se známe dlouho, nechci ho nyní spojovat se současným neúspěchem. Musíme si uvědomit rozsah jeho kompetencí, které dosud měl,“ vysvětluje generální manažer pardubického klubu.

Změny se dotkly také hráčského kádru. V Pardubicích končí také dvě letní posily. S Dynamem se loučí kanadský útočník Justin Hodgman. „Nejsme spokojeni s jeho celkovým působením v naší organizaci, a tak jsme se rozhodli jej z kádru vyřadit,“ dodává Pavel Rohlík. Na východě Čech nebude pokračovat ani obránce Martin Rýgl, který přišel na jaře z Mladé Boleslavi.

„Jsme jeden tým a všechny nás čeká těžká práce, ale my ji zvládneme. Chceme vrátit pardubický hokej minimálně na střední místa v tabulce. V současnosti nedosahujeme na dobré výsledky, ale máme kvalitní tým, který rozhodně musí hrát výše. Budu u A týmu v roli šéftrenéra. Chci být pozitivní, dodat týmu impulz, abychom současnou mdlost zlomili. Chci, aby tréninky měly drajv, aby kluci jezdili, těšili se a měli opět radost ze hry,“ hlásí Vladimír Martinec.

Nejbližší zápas čeká pardubické hokejisty v úterý 27. září na ledě Chomutova. Nově složený trenérský štáb ale povede áčko Dynama už od dopoledního tréninku ve středu 21. září.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz