Prostějovské posily? Mluví se o Pavelkovi či Ostřížkovi

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Do prvoligového Prostějova mají podle informací webu vecernikpv.cz namířeno brankář Jaroslav Pavelka a útočníci David Ostřížek s Vilémem Burianem a Janem Vojtovičem.

Prostějovský večerník, který má obvykle věrohodné zdroje, už dřív informoval o dalších předpokládaných změnách v kádru Jestřábů. Přijít mají třeba zkušení forvardi Roman Vlach s Matoušem Venkrbcem a návrat ze Šumperka prý ohlásí obránce Martin Pěnčík.

Z loňského kádru údajně zůstávají obránci Josef Zajíc s Robinem Staňkem a útočníci Tomáš Jiránek, Martin Novák a Tomáš Jáchym.

Oficiálně Prostějov zatím žádné novinky z hráčského kádru neoznámil, potvrdil akorát pokračování hlavního trenéra Aleše Tottera.

Mezitím se tak v regionálních médiích šíří spekulace o posilách.

Podpis brankáře Jaroslava Pavelky s Prostějovem potvrzují rovněž zdroje hokej.cz. Pavelka už v první lize nastupoval za Litoměřice, Vsetín a Benátky nad Jizerou. Zářil na každé z těchto adres a pokaždé patřil k nejlepším gólmanům Chance ligy.

O svých kvalitách přesvědčoval i o patro výš v Hradci Králové a Liberci, kde působil naposledy. Loni coby dvojka za Petrem Kváčou naskočil do šestnácti utkání, v nichž měl 90,77% úspěšnost zákroků a průměr inkasovaných branek 2,78. Vytížený byl i na farmě v Benátkách nad Jizerou, kde jeho úspěšnost zákroků přesáhla 92% hranici.

Prostějov zřejmě loví i v dalších extraligových klubech: pokud skutečně vyjdou příchody Viléma Buriana s Davidem Ostřížkem, bude to na prvoligové poměry terno.

Ostřížek potřebuje zpátky nabrat střelecké sebevědomí, loni v Olomouci a v Brně totiž za 33 zápasů ani jednou neskóroval. V Prostějově by se mohl potkat s dlouholetým parťákem Vilémem Burianem, který v uplynulé sezoně pomohl Moře dvanácti body ve 49 utkáních.

Zatímco Ostřížek s Burianem si už v hokeji vybudovali parádní jméno, Jan Vojtovič o to teprve usiluje – v jednadvaceti letech ho čeká premiérová sezona mezi profesionály. Loni přispěl k úspěšné sezoně Opavy 24 body ve 37 duelech základní části.

Potvrdí se informace Prostějovského večerníku a oblečou výše zmínění hokejisté opravdu dres Jestřábů?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz