Prostějov vyzkouší Foltýna, do Poruby jde Rubner

Foto: Karel Vaculík, hc-havirov.cz

Prostějov chce v příští sezoně do semifinále, a proto stále hledá posily: dalším přírůstkem do sestavy je obránce Michael Foltýn. Nové jméno hlásí také Poruba – na hostování z Plzně dorazí mladý útočník Marek Rubner.

HokejkaTV

Foltýn na testech v Prostějově

Na zkoušku k Jestřábům má namířeno Michael Foltýn. Třiadvacetiletý obránce se loni mihl ve Frýdku-Místku (5 utkání, 1+0) a v Novém Jičíně (8 zápasů, 0+1). 

Předtím působil v Třinci nebo v Havířově. „Je to důrazný obránce. Bude tady bojovat o místo a já věřím, že se mu to povede. Doufám, že s ním bude obrana důraznější, než byla loni,“ řekl pro Prostějovský deník trenér Jiří Vykoukal.

Prostějov se na trhu dál poohlíží po posilách: chce praváka do obrany i útoku. Cílem do další sezony je proto semifinále. „Nemůžeme být alibisti. Hráči musí být ambiciózní a cítit, že přišli pro to, aby se to semifinále udělalo,“ cituje Vykoukala Deník.

Rubner posílil nováčka

Z extraligy do první ligy.

Z Plzně do Ostravy.

Marka Rubnera čeká stěhování přes celou republiku. Devatenáctiletý útočník, který v minulé sezoně zapsal 17 extraligových startů (1+2), bude v Porubě na ročním hostování. 

„Těším se na novou výzvu. Myslím, že Poruba přivedla řadu kvalitních hráčů, což vypovídá o tom, že nebudeme chtít hrát druhé housle,“ uvedl pro hcporuba.cz. „Cílem je dostat se do playoff."

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz