Prostějov staví tým pro velké zápasy. Tohle je TOP 5 jeho posil

Foto: lhkjestrabi.cz

Černého Jestřába nebude v příští sezoně snadné sestřelit. Prostějov přivedl kromě mladých dravců s velkým potenciálem i osvědčené borce s hromadou extraligových zkušeností. Tenhle mix vypadá na papíře fantasticky.

Jaroslav Pavelka (G, 28 let)

Minulá sezona: Liberec (16 zápasů, 90,77 %, 2,78 G/Z)

Právě on bude klubovou tváří. Rozhodně je v Pavelkových schopnostech, aby byl vůbec nejlepším gólmanem v soutěži. Ostatně v Tipsport extralize roky platil za jednu z nejspolehlivějších dvojek, překonal i těžké zranění a teď se těší na dominantní roli ve svém novém týmu. Těšit ho může, že se v Prostějově skládá mužstvo, které by mělo hrát zodpovědně dozadu, a nebude tak brankáře nechávat na holičkách.

David Ostřížek (Ú, 31 let)

Minulá sezona: Olomouc a Kometa (33 zápasů, 0+5)

Nekoukejme na jeho statistiky z loňské sezony, v níž navzdory stále slušnému ice timu (13:24) nedal ani gól. Na poměry druhé nejvyšší soutěže, kde v minulosti střílel důležité branky v Třebíči a Olomouci, by pořád mělo jít o rozdílového útočníka. Je navíc typem hokejisty, který v play off dokáže svoje výkony posunout na ještě vyšší level. Přesně to od hráčů chcete.

Matouš Venkrbec (Ú, 33 let)

Minulá sezona: Vsetín (25 zápasů, 5+7)

Je po zranění za zenitem kariéry, nebo není? Tato otázka padala v lednu po Venkrbcově přestupu z Českých Budějovic do Vsetína. Odpověď jsme zjistili na jaře. Ne, ještě není. Matouš Venkrbec v play off pomohl Vsetínu ke stříbrné medaili jedenácti body v šestnácti duelech. Teď se vrací do Prostějova, kde dřív dělal kapitána. Pomůže mu, že ho z Českých Budějovic dobře zná trenér Aleš Totter, pod nímž Venkrbec zažil svoji nejlepší sezonu v kariéře a byl tehdy nejlepším defenzivním útočníkem Chance ligy.

Roman Vlach (Ú, 33 let)

Minulá sezona: Vsetín (59 zápasů, 12+26)

Celkově během svého angažmá na Lapači asi nebyl tak výrazný, jak se čekalo, prim hráli spíš jiní, občas ale Vlach ukázal geniální moment, který zvedl diváky z pověstných dřevěných laviček: památný je třeba jeho luxusní bekhend z play off proti Vrchlabí nebo dechberoucí klička z utkání s Litoměřicemi. V předešlé sezoně šlo o třetího nejproduktivnějšího útočníka Vsetína, navíc měl vždy pověst poctivého two-way hráče.

Vilém Burian (Ú, 33 let)

Minulá sezona: Olomouc (49 zápasů, 4+8)

Prostějov staví tým, který oproti minulým ročníkům zřejmě nebude až tak výrazný směrem dopředu, měl by být ale fyzicky silnější, zkušenější, zodpovědnější při bránění a obecně vyspělejší. Přicházejí navíc posily s velmi dobrým charakterem a pracovní morálkou. Přesně takové charakteristiky splňuje také Vilém Burian, jenž odehrál bezmála 600 utkání v extralize a s Kometou získal několik medailí. Jestřábi by i díky němu klidně mohli létat okolo první trojky v tabulce. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz