Prostějov přišel o kapitána, Venkrbec odchází do Motoru

Foto: hcmotor.cz

V Chance lize se zrodil další zajímavý přesun! Útočník Matouš Venkrbec v Prostějově po šesti sezonách končí, od nového ročníku bude působit v Českých Budějovicích.

HokejkaTV

Vytáhlý hokejista odehrál za Jestřáby celkem 317 zápasů, byl jednou z klíčových postav týmu, který si jej v sezoně 2016/17 zvolil za svého lídra. Kapitánské céčko mu zůstalo až do konce uplynulého ročníku. Další starty teď ale za Jestřáby nepřidá, odchází za novou výzvou na jih Čech.

„Shodli jsme se s ním, že začal stagnovat a vytrácela se u něj motivace posouvat se dál. Někdy je potřeba udělat změnu, aby se ve vás opět zažehl plamen touhy něčeho dosáhnout."

„I jeho velkou zásluhou je, že se aktuálně prostějovský hokej nachází tam, kde je. Bohužel změna pro něho byla potřeba, a tak se naše cesty momentálně rozešly. Pevně věřím, že se v Prostějově ještě setkáme. Mates, moc děkuji a ať se ti daří," říká generální manažer klubu Jaroslav Luňák.

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

„Matoušovi chceme poděkovat za jeho práci, kterou pro klub udělal. Shodli jsme se s ním, že začal stagnovat a vytrácela se u něj motivace posouvat se dál. Někdy je potřeba udělat změnu, aby se ve vás opět zažehl plamen touhy něčeho dosáhnout," dodává prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Pro Motor je Venkrbec už sedmou posilou

Motor dál zbrojí na postup mezi tuzemskou elitu, třicetiletý Matouš Venkrbec je už jeho sedmou posilou před startem nové sezony Chance ligy. Už dřív klub představil příchody obránce Jakuba Suchánka či útočníků Radka Prokeše, Jana Kloze, Víta Christova, Miroslava Holce a Jana Veselého.

Dosud potvrzené změny v Motoru

Příchody:
Jakub Suchánek (O, Jihlava)
Radek Prokeš (Ú, Prostějov)
Jan Kloz (Ú, Pardubice)
Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek)
Miroslav Holec (Ú, Olomouc)
Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem)
Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov)

Odchody
Zdeněk Kutlák (O, ?)
Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav)
Cody Bradley (Ú, ?)
Jakub Doktor (Ú, Vsetín)
Miloslav Čermák (Ú, ?)
Petr Kváča (G, Třinec)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz