Prostějov povede mistr světa, Lubina z osobních důvodů končí

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Prostějov hlásí změnu na trenérském postu! Ladislav Lubina na postu hlavního kouče z osobních důvodů končí, místo něj tamní vedení ukázalo na Jiřího Šejbu. Klub o tom informoval na svém webu.

Aplikace Tipsport extraligy

Jestřábi přibližně před měsícem potvrdili, že se s Ladislavem Lubinou dohodli na pokračování v roli šéfa střídačky. Po ruce měl mít opět jako asistenta Iva Peštuku, jenže na další spolupráci nakonec nedojde. Bývalý pardubický útočník se nečekaně loučí.

„Láďa končí na pozici hlavního trenéra z osobních důvodů. Za odvedenou práci mu moc děkujeme. Více se však k celé situaci vyjadřovat nebudeme,“ říká sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal s tím, že na Lubinovo místo angažovali Jiřího Šejbu.

„Láďa končí z osobních důvodů, více se však k celé situaci vyjadřovat nebudeme.“

„Jirka působil několik let v Polsku a je natolik zkušený trenér, aby se rychle zorientoval v prostředí Chance ligy a poznal hráče, které máme v současné době na soupisce,“ dodává Vykoukal k šoku v podobě změny na postu prostějovského kouče.

Šejba má zkušeností na rozdávání. Odchovanec pardubického hokeje má tři extraligové tituly a na kontě i 11 startů v NHL za Buffalo. V roce 1985 se stal mistrem světa, bral i dva bronzy. Za reprezentaci odehrál celkem 134 utkání, nastřílel v nich 33 gólů.

„Jirka je natolik zkušený trenér, aby se rychle zorientoval v prostředí Chance ligy a poznal hráče, které máme v současné době na soupisce.“

Dnes už 57letý člen Síně slávy českého hokeje se dal po konci kariéry na trénování. Působil v Pardubicích, vedl i Mladou Boleslav a za hranicemi Osvětim či Tychy, které za pět let dovedl k titulu a čtyřem stříbrům. Naposledy ve 2. lize koučoval Číňany.

Nyní přebírá taktovku Jestřábů, kteří mají v nové sezoně co napravovat. Ta uplynulá se jim vůbec nepovedla. Nepomohlo ani říjnové angažování Lubiny, Prostějov se neprobojoval do elitní osmičky a v nadstavbě se dál propadal, skončil až dvanáctý.

Aktuální kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:
Ondřej Bláha, Kryštof Rochla.

Obránci:
Tomáš Drtil, František Hrdinka, Petr Krejčí, Jakub Matyáš, Aleš Sova.

Útočníci:
Dominik Hrníčko, Petr Chlán, Tomáš Jandus, Matěj Novák, Kryštof Ouřada, František Wágner, Lukáš Žálčík, Tomáš Kaut, Lukáš Motloch, Daniel Vachutka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz