Prostějov posílí exbudějovický bek Žovinec. Přichází i Horyna

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Prostějov získá po Tomáši Nouzovi druhého hráče z loňského kádru Českých Budějovic – defenzivní řady Jestřábů by měl posílit Dušan Žovinec, který už s týmem trénuje. „Dolaďujeme poslední detaily," řekl pro klubové stránky sportovní manažer Jiří Vykoukal.

Fanshop

Další novou tváří je Josef Horyna. Dvacetiletý obránce patří Pardubicím, v minulé sezoně ale působil převážně v Kolíně (27 zápasů, 1+7). „U Pepy Horyny je už vše domluveno,“ potvrdil Vykoukal. 

Na zkoušku dorazili brněnský junior Petr Krejčí, exhavířovský David Nesvadba a také Tomáš Pařízek, který v Prostějově strávil závěr uplynulé sezony.

O smlouvu dále bojují útočníci Vojtěch Augustin, Robin Medek (psali jsme zde), Zdeněk Zabloudil a také Ladislav Marek, jehož si mohou prvoligoví fanoušci pamatovat z Mladé Boleslavi nebo Českých Budějovic.

„Ani tento seznam hráčů ještě nebude definitivní, protože Jestřábi jsou domluveni s některými extraligovými kluby na možnosti zapojení jejich hráčů, pokud se nedostanou do základní sestavy svého klubu," píše se na webu lhkjestrabi.cz.

„U Dušana ještě dolaďujeme poslední detaily. U Pepy Horyny je vše již domluveno.“

Dušan Žovinec opouští Motor po třech sezonách. V té minulé získal v 50 zápasech deset kanadských bodů (1+9) a zaskakoval v útoku. Před příchodem do Českých Budějovic hrál za Spartu, Písek nebo Litoměřice.

Čtyřiadvacetiletý zadák pochází ze sportovní rodiny – Žovincův otec Dušan je respektovaným trenérem v ženském fotbale a sestra Vendula hraje tenis. 

Žovinec s Horynou budou čtvrtým, respektive pátým potvrzeným obráncem na prostějovské soupisce pro příští sezonu: Hanáci udrželi Aleše Holíka s Danielem Kolářem a z Nových Zámků se vrátil produktivní Marek Drtina.

Aktuální kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Jakub Neužil, Dominik Groh.

Obránci: Marek Drtina, Aleš Holík, Daniel Kolář, Josef Horyna, Dušan Žovinec (v jednání), Tomáš Pařízek (zkouška), David Nesvadba (zkouška), Petr Krejčí (zkouška).

Útočníci: Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Matouš Venkrbec, Lukáš Luňák, Jan Rudovský, David Dvořáček, Ondřej Fiala, Marek Švec, Jiří Hozák, Matěj Zabloudil, Milan Švarc, Vojtěch Augustin (zkouška), Ladislav Marek (zkouška), Robin Medek (zkouška), Zdeněk Zabloudil (zkouška).

Josef Horyna v šumperském dresu.

Josef Horyna v šumperském dresu. | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz