Procházka řádil, zapsal 4+3. Musím přinést řízky a upéct buchtu, culí se

Foto: Karel Švec, Český hokej

Dorostenci Rytířů v minulém kole ELIOD Extraligy rozstříleli Kobru 13:1, na čemž se největší měrou podílel Viktor Procházka. Mladý Kladeňák nakonec odešel z utkání se sedmi kanadskými body za čtyři góly a tři asistence, což se mu naposledy povedlo ve starších žácích. Stejně jako celé hokejové Česko i on vyhlíží návrat legendárního Jaromíra Jágra na led.

Nový fanshop

V závěru jasné utkání začalo bezbrankovou periodou, po které Rytíři rozjeli kanonádu. „V první třetině jsme měli hodně střel, ale nespadlo nám to tam, protože je gólman docela držel. I v útoku měli nějaké šance. Ve druhé třetině se Kobra sesypala a už to pro ni asi nemělo ani cenu. Nám to začalo padat,“ poukazuje na osma branek v prostřední části.

Všechno začalo už v čase 20:54, když Kladenští potrestali faul hostů a otevřeli skóre utkání. „Hned na začátku dějství využil přesilovku David Kohlíček. Potom jsme tam šli my a okamžitě se mi povedlo dát dalšího gól,“ přibližuje mladý forvard nejbližší průběh.

Po druhé siréně vedli Rytíři už 8:1 a Viktor Procházka měl na kontě dvě branky, ke třetí čárce se úplně nehrnul. „Kluci v kabině říkali, že jestli dám hattrick, budu muset přinést nějaké řízky. Tak jsem moc nechtěl, ale když to přišlo, tak je budu muset udělat,“ culí se. Nakonec se ale nezastavil ani u třetího zásahu.

Patnáctiletý útočník totiž v závěrečné dvacetiminutovce přidal dva góly – dokonal hattrick a ještě k tomu desátou brankou týmu. „No, desátý gól se taky počítá, takže budou chtít kluci ještě nějakou buchtu,“ říká Procházka, jen měl po utkání bilanci 4+3.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zdatně mu sekundovali jeho lajnoví spoluhráči, se kterými řídil jasnou výhru. Ondřej Hrabík se prosadil dvakrát a Adam Bareš jednou, oba k tomu přidali čtyři asistence. „Všem se zvedlo sebevědomí a naší lajně to klapalo, proto jsme měli všichni hodně bodů. Začali jsme si hrozně věřit a nahrávat si třeba i do prázdné. Dovolili jsme si přihrávky, které bychom ve vyrovnaném zápase nezkusili,“ přiznává.

Kuriózním faktem zůstává, že Viktor Procházka šel do utkání pouze se třemi asistencemi, ale v zápase s Kobrou nastřílel všechny své góly a počet asistencí zdvojnásobil. „Předtím mi to tam nepadalo, ale proti Kobře se to prolomilo a spadlo mi tam úplně všechno. Pověrčivý nejsem, takže jsem nic neměnil,“ líčí.

Nejbližším týmovým cílem jsou pro kladenské dorostence první čtyři pozice, nyní se nachází na jejich hranici. „Na konci chceme být ve čtyřce, postoupit do nadstavby a v play off dojít třeba i na mistrovství republiky. Trenér nám slíbil, že půjdeme do restaurace, když udržíme čtyřku, takže máme o motivaci navíc,“ uvádí hokejista, jenž začínal v Domažlicích.

Aktuálně ale působí v Jágrově Kladně. „Chtěli bychom, aby se Jarda Jágr vrátil na led, protože vždycky koukáme na zápasy áčka. Chtěli bychom vidět, jak hraje legenda. Koukáme, když trénuje sám, jak do toho dává úplně všechno. Je velkou motivací pro každého kluka, který hraje v Česku hokej,“ sní mladý bojovník.

A co by si od legendární „68“ chtěl vzít? „Koukám se, jak střílí a jak to nacvičuje. On má hodně dlouhou hokejku, takže opisuje hodně dlouhý oblouk. Koukám se, jak stojí a zničehonic vyšle takovou ránu. Na to ještě nemám sílu, ale budu to chtít v příštích letech zkusit,“ slibuje. „Je skvělé ho potkávat. Je to jeden z nejlepších hráčů NHL v historii. Máme k němu velký respekt,“ uzavírá Viktor Procházka.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz