Proč udělal sok želvu? divil se Chmielewski. Zahodil vyrovnání, pak i Gulašiho

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Finále se pořádně zamotalo. Oceláři, kteří ve velkém stylu zvítězili v prvním duelu, tentokrát na svého brněnského soupeře doma nestačili a prohráli těsně 2:3. Kometa se po dvou šťastných tečích dostala do dvoubrankového vedení, hráči s drakem na hrudi ale v závěru utkání nebyli daleko od srovnání a prodloužení. Aron Chmielewski ale svou velkou šanci nevyužil.

HokejkaTV

Dvacet sekund do konce, polský útočník dostal v předbrankovém prostoru kotouč, bekhendovou kličku ale poslal jen do tyče. Velká šance domácích a srovnání byla pryč, Kometa po závěrečném hvizdu slavila první finálový bod. Před odchodem do šaten se ještě na ledové ploše strhla hromadná potyčka, ve které právě Aron Chmielewski svedl souboj s Michalem Gulašim. Pro třineckého útočníka to byl souboj vítězný.

Oba finálové zápasy zakončila hromadná rvačka, co ji vyprovokovalo?
Byl jsem naštvaný, že jsem nevyužil šanci na konci zápasu. O to ale nešlo. Viděl jsem, jak kamarád leží na ledě a dva hráči mu zezadu dávají rány do hlavy a do zad. Tohle nemůžu dovolit. Přijel jsem k tomu, hned mě dva chytili a začali mě mlátit. Další pak řekl: Tak pojď, č****u. Shodil jsem rukavice a šel do toho. On pak udělal želvu, vůbec nevím proč.

Rozuměl jste expresivní výzvě? Přiostřuje se?
Tu výzvu jsem pochopil velmi dobře. Jsou to nervy, je to finále, hraje se o všechno. Jsme chlapi, takže do toho dáváme všechno.

Chmielewski zahodil vyrovnání, po siréně i Gulašiho

Byla to vaše první bitka v extralize?
Ani nevím, na žádnou další si nepamatuju. To byste se museli podívat, myslím, že ale předtím asi nic nebylo.

V závěrečné minutě jste mohl srovnat, co chybělo?
Chtěl jsem dostat puk za Čiliaka, který ležel na zemi. Bylo tam místo, on ale beton přesouval k levé tyči. Měl jsem to ale na dlouhou hůl a na tom sněhu mi to sklouzlo do tyčky. Bohužel.

Jak se změnila Kometa oproti prvnímu zápasu?
Nemyslím si, že by něco změnila Kometa. To my spíš zahráli hůře, než v prvním zápase. Nebylo tam to srdíčko. Z toho se musíme ponaučit a v Brně uhrát co nejvíc.

Cienciala: Je to otevřené, v Brně chceme něco urvat

Bylo to srdce, nebo nohy?
Nohama to nebylo. Nevím jak kluci, ale já se cítil dobře. Kometa nás víc napadala, beci neměli tolik času jako v prvním zápase. Tím to možná bylo, nedostávali jsme od obránců tolik kotoučů a tím pádem se ani nedostávali do tolika útočných šancí. Nedostávali jsme se v rychlosti do útočného pásma, v tom byla chyba. Z toho se musíme ponaučit.

Série je vyrovnaná, jak tento stav vnímáte?
Plán jsme splnili na minimum, jedno vítězství doma. Pro nás to je málo, v obou zápasech jsme byli lepší. Musíme dát hlavy nahoru, jedeme do Brna, kde jsme letos odehráli dobré duely. Teď to musíme ukázat i ve finále, pak budu spokojený.

Sestřih 2. finále HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz