Proč Třinec? Má vždy vysoké cíle, říká Bukarts. Debut ho čeká „doma“ ve Zlíně

Foto: hcocelari.cz

20. června 2018, 12:28

David Jahoda

Roberts Bukarts za tři sezony ve Zlíně ukázal, že je nadstandardním hokejistou pro českou extraligu. V Baťově městě v 154 zápasech zaznamenal 128 bodů, z čehož 63 bylo za góly. Opět zkusit štěstí v KHL, odkud před třemi lety zamířil do Česka, odložil. Sedmadvacetiletý bombardér touží po úspěchu v tuzemské nejvyšší soutěži. A taky ho láká nová výzva. Proto se dohodl na smlouvě s Třincem. „Třinec je dobrou značkou,“ řekl Bukarts pro klubový web Ocelářů.

Jágr Chance liga

O zájmu Ocelářů o lotyšského kapitána z jarního mistrovství světa v Dánsku se mluvilo už dlouhou dobu. Oficiální ale bylo všechno až v první červnový den. Nyní se nejnovější a taky nejzvučnější posila vicemistrů z uplynulé sezony na skok objevila v Třinci. Krátce se pak vrátí zpět domů do Rigy, už v neděli pak ale bude k dispozici Ocelářům, kteří vyrážejí na kondiční kemp do Tater.

„Už jsem si stačil prohlédnout třineckou arénu, prošel jsem šatnou, posilovnou, regenerační linkou. Je to opravdu moc pěkné. Byl jsem tady několikrát jen jako hráč Zlína a už tehdy se mi stadion moc líbil. Jako domácí hráč ale máte opravdu komfortní podmínky pro svou práci, bude radost tady být,“ pochvaloval si Bukarts v rozhovoru pro klubový web Ocelářů prvotřídní zázemí třinecké Werk Areny.

„Jako domácí hráč ale máte opravdu komfortní podmínky pro svou práci, bude radost tady být.“

Nezpochybnil, že i tento faktor maličko ovlivnil jeho rozhodování, zda nakonec podepíše Třinci. Nebylo to ale to nejdůležitější. „Možná to hrálo trochu roli, ale hlavním důvodem byly ambice klubu. Třinec je v rámci České republiky dobrou značkou, má vždy vysoké cíle, je tady silný kádr, velká konkurence na všech postech. To byl rozhodující faktor,“ prozradil. 

Nesmírně vzrušující pak bude pro Bukartse jeho soutěžní premiéra za Třinec. Oceláři totiž odšpuntují nový ročník na ledě Zlína. „Když jsem viděl los, usmál jsem se. Věřím tomu, že zlínští fandové na mě nebudou nazlobení. Byla to hezká kapitola, ale teď už jsem v novém klubu a chci bojovat za Třinec!“ řekl bez okolků.

Zlín mu každopádně za tři necelé sezony přirostl k srdci. „Byly to krásné roky, jsem Zlínu za mnohé vděčný, budu vždy vzpomínat v dobrém. Opravdu nemohu na téma bývalého klubu říct nic špatného. Našel jsem tam dost přátel, klub se ke mně choval korektně.“ sdělil Bukarts.

>> Potvrzeno! Fantom Bukarts zůstává v extralize, ulovili ho Oceláři

Nyní chtěl ale změnit prostředí. Věří, že mu pomůže se ještě zlepšit. „Život jde dál a vy procházíte vývojem. Jak napsal José Mourinho ve své knize: ‚Každý by měl za život změnit svou práci. Změnit něco, aby se stal lepším',“ citoval slavného portugalského fotbalového kouče, který momentálně vede Manchester United.

Mourinhova kniha ale rozhodně nebyla jedinou knihou, kterou Bukarts za svůj život přečetl. V rozhovoru došlo i na téma jeho vysokoškolského vzdělání. A vemte jed na to, že povinné literatury bylo až až. „Studoval jsem ekonomii na univerzitě v Rize, mám titul magistra. Školu jsem dělal dálkově, většinou to probíhalo o víkendech. Zatím se chci věnovat hokeji, ale po konci kariéry třeba svoje znalosti uplatním v praxi,“ dodal Bukarts. 

V Třinci věří, že teď bude vyučovat hlavně obrany soupeřů. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz