Proč nehrál Karabáček? Opět přišel pozdě na trénink

Foto: Martin Kurfiřt

České Budějovice suspendovaly útočníka Václava Karabáčka – na rozbruslení před sobotním zápasem s Třebíčí nedorazil včas, a ve večerní sestavě proto chyběl.

HokejkaTV

„Je suspendovaný,“ řekl ke Karabáčkovi stroze na tiskové konferenci trenér Václav Prospal.

Po dalších dotazech novinářů přidal podrobnosti. „Přišel pozdě. Nebylo to poprvé," prozradil Prospal. „Už se to stalo před Kladnem – poprvé se za něj postavil asistent trenéra. Potom se to stalo v jeden tréninkový den. Teď se to stalo před ranním rozbruslením. Takže je ode mě a od organizace suspendovaný."

O jaký trest přesně jde, není veřejnosti známo.

Další zápas sehraje Motor v pondělí proti Litoměřicím. Vrátí se už v následujícím kole Karabáček do sestavy? Dvaadvacetiletý útočník je na ledě pro České Budějovice hodně platný: po 23 zápasech se může chlubit bilancí 8+10. 

V souvislosti s Karabáčkem se o pozdním příchodu na trénink nemluví poprvé. Před mistrovstvím světa juniorů 2015 zaspal týmový mítink a někdejší tahoun reprezentační osmnáctky nakonec na turnaji chyběl.

Jeho bývalý spoluhráč z dvacítky Lukáš Klok tehdy – na obranu trenéra Miroslava Přerosta – veřejně vzkázal: „Že jednou zaspal a trenér ho vyhodil, je blbost. Těch zaspání bylo daleko víc, nikoliv jen nějaké video."

„Přišel pozdě. Nebylo to poprvé."

V sobotu nehrál za Motor ani kanadský obránce Mitchell Fillman, který přibyl na marodku. Naopak čím dál větší ice time dostává jeho krajan Vincent Dunn, jenž se rozehrává po zranění.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz