Proč Jarůšek zůstal na severu? Nechci utíkat z potápějící se lodi, tvrdí

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

V neděli s Litvínovem podepsal smlouvu do konce sezony a hned večer rozhodl jedenáctigólovou bitvu s Hradcem Králové. Richard Jarůšek uspěl na severu Čech na zkoušce a během pár kol patří k důležitým postavám družiny trenéra Jiřího Šlégra.

HokejkaTV

Chemici na výhru čekali pět zápasů, tři body se jim podařilo získat až proti silnému Mountfieldu. Zápas plný napětí, obratů a branek nakonec opanovali 6:5. „Zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli. Dneska jsme si pro vítězství šli, i když tam byla zase naše specialita, kdy srovnáme a vzápětí dostaneme další gól. Ubojovali jsme to jako tým,“ hlásí Richard Jarůšek.

Chvíle vousatého forvarda přišla v 58. minutě, kdy na trestné lavici seděl hostující Rosandič. Ve skrumáži před brankářem Mazancem se zorientoval nejlépe a rozjásal černožluté tribuny. „Hodně se snažíme chodit do branky, podařilo se nám dát docela dost gólů. Puk se ke mně odrazil a já jsem ho z otočky poslal k tyčce. Je jedno, jestli to byl ošklivý nebo hezký gól. Máme tři body,“ usmívá se odchovanec brněnské Komety.

„Puk se ke mně odrazil a já jsem ho z otočky poslal k tyčce."

„Určitě bych byl rád, kdybych první gól dal dříve. Snažil jsem se pomáhat jinak. Ale určitě jsem měl v sobě, že je to jeden z důvodů, proč jsem sem šel. Nedělal jsem si z toho hlavu a dál věřil. Šance jsem měl, podařilo se to až dnes,“ pokračuje.

Jarůškova branka byla prvním zásahem Vervy při hře v početní výhodě. Přesilové hry byly velkým problémem černožlutých už loni, nyní se na první přesilovkovou branku načekali až do osmého kola. „Trénujeme je každý den. Na trénincích to docela vypadá, v zápasech ne,“ mrzí Jarůška.

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Severočeši v neděli oznámili, že osmadvacetiletý útočník v týmu stráví zbytek sezony. „Řešili jsme to pár dní zpět, měl jsem na výběr. Chtěl jsem tady zůstat, byl jsem spokojený. Litvínov o mě stál, takže jsem přistoupil na jeho podmínky. Ve smlouvě se něco upravovalo, ale to mi nevadí. Chci hrát, je mi jedno, jestli se tam něco změní nebo ne,“ povídá bývalý hráč Sparty, Boleslavi nebo Hradce.

„Mohl jsem jít na Spartu a být v nejistotě, co bude dál, nebo zůstat tady a hrát."

„Mohl jsem jít na Spartu a být v nejistotě, co bude dál nebo zůstat tady a hrát. Vybral jsem si hrát tady, i když se týmu nedaří. Věřím, že se to změní a budu se snažit pomoct na sto procent. To je důvod, proč jsem zůstal, nechci utíkat z potápějící se lodi. Teď jsme tomu dali impuls a snad půjdeme do lepších vod,“ věří.

Bude pro mužstvo kapitána Trávníčka výhra nad těžkým sokem dostatečnou vzpruhou do dalších klání? „Doufám v to. Musíme se nad tím zamyslet a jeden vedle druhého další zápas makat na sto procent. Chceme se vyvarovat toho, že hned po vstřeleném gólu další dostaneme. To se nesmí stávat,“ uzavírá Richard Jarůšek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz