Proč Jágr chyběl na soupisce? Nechtěl zabírat místo v sestavě

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Útočník Jaromír Jágr do úterního zápasu čtvrtfinále WSM Ligy nezasáhl – a to ani na jedno střídání, na kladenské soupisce úplně chyběl.

Plekanec TELH

„Jarda za námi ráno přišel – že je to důležité utkání a abychom si rozmysleli, jestli tam má být, nebo ne," vysvětlil kladenský trenér Pavel Patera. „V zápase se mohlo stát cokoliv, takže jsme využili všech devatenáct hráčů, které můžeme."

Jágr potřebuje ve zbytku play off nasbírat ještě šest startů, aby mohl nastoupit v případné baráži. Proto, i když je zraněný, naskakuje jen na jedno střídání. 

Tentokrát ale přenechal místo zdravému spoluhráči. „Klobouk dolů před ním," ocenil Patera.

Kladnu chyběli pro úterní utkání také Patrik Machač, Jurij Repe nebo Roman Přikryl. Rytíři se přesto přiblížili k postupu do semifinále – po třinácti minutách sice prohrávali s Prostějovem 0:2, nakonec ale otočili na 3:2. Stejný průběžný výsledek má i celá série. 

„Od druhé třetiny to byl asi tým, který chtějí vidět fanoušci a který chceme vidět i my. Bylo krásné se na to koukat. Kluci padali po hubách jeden za druhého a otočili to. Hráče jsme pochválili. Byl to nádherný zápas," těší Pateru.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz