Proč Boleslav škrtla sérii Plzně? Řezali nás a hráli zkušeně, říká Schleiss

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeňská Škodovka poprvé od startu letošního ročníku soutěže padla na vlastním ledě v základní hrací době. Překvapivým přemožitelem jsou Bruslaři z Mladé Boleslavi, ti si odvezli na pohled pohodlnou výhru 4:1.

Nový fanshop

Indiáni znovu nastoupili v nevýrazném tempu, po třech, možná čtyřech střídáních převzali iniciativu hosté. A po zásluze byli odměněni vedoucí brankou, když přesilovku využil vysoký útočník Urban. Pak už se dveře na plzeňskou trestnou lavici s nadsázkou podávaly z ruky do ruky. Škoda nedokázala přizpůsobit svou hru posuvnému měřítku rozhodčích, a tak pykala.

„Ze začátku tam něco bylo, možná jsme byli trochu frustrovaní z těch oslabení. Ale oni byli hlavně dobře připravení, řezali nás, zároveň hráli zkušeně z defenzivy a zachytal jim gólman, proto jsme na ně dneska nestačili,“ vyprávěl útočník domácí Jan Schleiss.

Mladou Boleslav poslal do dvoubrankového trháku Pabiška. Na jeho trefu ještě lídr soutěže dokázal najít odpověď v podobě drzého a chytře zakončeného průniku Indrák, ale to bylo vše. Naopak Středočeši se radovali opět – v 48. minutě se trefil, znovu v početní výhodě, Valský. Trefou do prázdné branky pak o 10 minut později pečetil veledůležité tři body pro hosty Dlapa.

Růžička: Na plzeňskou sérii jsem se nechtěl zaměřovat

„Ani nevím, že Plzeň tu měla takovou sérii. Z naší strany se jednalo o povedené utkání, odmakané, takže jsme rádi, že si vezeme takhle důležité body domů. Doufám, že už nás to nakopne, abychom závěr základní části zvládli,“ vyprávěl po utkání spokojený obránce hostů David Němeček, který je odchovancem Plzně a loni její dres oblékal.

Přestože se nezapsal na listinu střelců, svůj velký podíl na výhře Mladé Boleslavi bezesporu měl. Indiáni působili podrážděně z jeho zákroků, a Ryan Hollweg ho dokonce vyzval na pěstní souboj, když se proti němu Němeček otočil a trefil ho do brady. Ale ten se prát nechtěl. „Uznávám, že jsem ho nešetrně trefil do obličeje, to jsem samozřejmě nechtěl. Rozhodně jsem nechtěl jít do bitky, chtěl jsem jen pokračovat ve hře,“ povídal Němeček po utkání. Výsledek? Němeček 2+10 minut trestu za zásah do oblasti hlavy a krku, Ryan Hollweg 5 minut plus do konce utkání za hrubost.

A stejným odmítnutím skončila i výzva juniora Rubnera o pěstní vyřizování účtů v samém závěru utkání. Němeček opět odmítl. „Myslím, že Plzeňany tohle, že se David s nimi nechtěl prát, štvalo ještě víc. Jako trenéři nikomu jít do bitky nezakazujeme, samozřejmě jsme ale raději, když nejsou vylučovaní,“ komentoval na pozápasové tiskové konferenci situace kouč Mladé Boleslavi Viktor Ujčík.

Je možné, že se jednalo o přenesené emoce ještě z předchozího střetnutí, které hostil západ Čech. To po Němečkově zákroku zápas nedohrál Milan Gulaš, který si pak léčil zranění. „Doufal jsem, že už je to zapomenuto, přece jen se od té doby hrálo i u nás,“ pokračoval Němeček s tím, že ho velice mrzelo, jaká nevole se na něho snášela z plzeňských ochozů od domácích fanoušků. „Přece jen jsem tu vyrostl, jsem tu doma, takže to zamrzí. Snažil jsem se dělat svou práci a hrát tvrdě, což doufám, že mě zdobí,“ uzavřel.

„David hraje tvrdě, ale některé zákroky už jsou za hranou. Když pak na něho někdo vlítne, měl by se umět se tomu postavit. A ne pořád tomu utíkat, pak je tohle chování zbytečné,“ suše Schleiss odpověděl na otázky novinářů, jak on viděl počínání svého bývalého spoluhráče. Nechtěl ale zápas zužovat jen na tuhle minikauzu. „Dneska bylo špatně všechno, den blbec. Prostě se to nepovedlo, musíme jít zase hned na další utkání, které se hraje v pátek. Zápasy v poslední době jsou takové generálky na play-off, což vlastně jenom vítáme, je to pro nás skvělá příprava na vyřazovací boje,“ uzavřel Jan Schleiss.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz