Probuzený ostrostřelec Tom Polák: Klukům jsem říkal, že se urvu!

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Byl to pro něj parádní týden. Tom Polák vsítil během dvou zápasů proti Třinci a Vítkovicím pět gólů, čímž vyrovnal osobní střelecké statistiky z celé dosavadní části sezony. „Za takové zápasy jsem strašně rád. Na rozbruslení jsem se cítil dobře, klukům jsem v kabině říkal, že se urvu a dám sedm gólů," směje se.

Nový fanshop

Poslední týden se vám extrémně vyvedl. Jak byste se za svými výkony i výkony týmu ohlédl?
Myslím si, že se mi předchozí víkend hodně povedl, a jsem za to rád. Konečně mi to tam napadalo. V Třinci jsme brali plný počet bodů, ale je velká škoda, že se nám nepovedlo odvézt nějaké body i z Vítkovic.

Během dvou zápasů jste vyrovnal počet svých branek z celé předchozí části sezony. Jak si vysvětlujete nárůst formy? Změnil jste něco?
Nějak jsem nad tím ani nepřemýšlel, ale v kabině před zápasem v Třinci jsem řekl, že se urvu a dám sedm gólů (směje se). Začaly tam dokonce padat nějaké sázky, jestli vstřelím víc než dva, a já dal hattrick. Každopádně to byla zásluha celého týmu a alespoň je vidět, že máme sílu na otočení zápasu. Nějaká výrazná změna nepřišla.

Začínal jste mít v hlavě, že by se vám nějaký zápas mohl takto bodově povést? Vycítil jste třeba něco na rozbruslení?
Za takové zápasy jsem strašně rád, ale že bych na to nějak myslel... To asi ne. Jeli jsme hlavně pro body do tabulky. Na rozbruslení jsem se cítil dobře.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Co vám spoluhráči a trenéři na výkony říkali?
Trenéři byli rádi, že se nám to povedlo týmově, a kluci začali se srandičkami. Že jsem střelec, hvězda a že půjdu do repre (směje se).

Co udělat pro uchování formy? Zavedete nějaký rituál?
Nějaký rituál už mám a budu v něm i nadále pokračovat. Doufám, že se mi bude i nadále dařit.

Připsal jste si i tři starty ve WSM Lize, vstřelil jste dokonce gól. Jak své angažmá mezi dospělými vnímáte a je reálná šance, že přidáte ještě tuto sezonu další utkání za Kadaň?
Za každý start jsem rád, proti Ústí nad Labem se mi povedlo dát branku. Hraje se mi tam dobře, je to v něčem jiné než juniorský hokej, ale jsou to obrovské zkušenosti. Je na trenérech, jestli mě vezmou na zápas. Trénoval jsem v Kadani hodně, ale jde taky o to, jestli se někteří kluci posunou do chomutovského áčka a uvolní se tím místo.

S juniorkou balancujete na hraně postupu do play off. Jaká je nálada v kabině a co bude důležité v nadcházejících zápasech?
Máme poslední dva zápasy a když je oba vyhrajeme, jsme stoprocentně v play off. Musíme pro to udělat všechno! V kabině je nálada dobrá, musíme se na to pořádně připravit. Doufám, že moje střelecká formička bude pokračovat a pomůžu týmu.

V posledních dvou kolech se utkáte s Olomoucí a Zlínem. Jsou to týmy, které se nachází v tabulce pod vámi, právě Zlín má ještě šanci na play off. Jak moc jsou to nepříjemní soupeři a co od duelů očekáváte?
Tuto sezonu je každý zápas těžký. Je úplně jedno, jestli jsou nad námi, nebo pod námi. Jsou to důležité zápasy, které prostě musíme zvládnout. Hrajeme doma a my musíme určovat hru. Když splníme vše, co si řekneme, věřím, že to zvládneme.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz