Problém pro Znojmo. Lassila udeřil soupeře holí do hlavy a dostal trest

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Znojmo potřebuje v boji o play off každý bod, ale aktuálně řeší problém na brankářském postu. Finský gólman Teemu Lassila totiž od EBEL vyfasoval stopku pro zápasy s Villachem a na ledě Innsbrucku.

O kapku lepší hokej

Gólmanská jednička Orlů v úterní bitvě v rakouském Linci svými zákroky dlouho držela šanci na zvrat, ale pět minut před třetí sirénou za stavu 2:1 pro domácí předvedla málo vídaný zkrat, za který ji hlavní rozhodčí poslali předčasně pod sprchy.

Teemu Lassilovi se nelíbilo počínání Rakušana s kanadským pasem Briana Leblera, který jej atakoval v brankovišti. Sudí to nechali bez povšimnutí, a tak nájezd řešil po svém. Ale přehnal to, po soupeři se ohnal rukavicí i holí a trefil jej do hlavy.

Na jeho reakci se jistě podepsalo i to, že Fin poslední dobou řeší blíže nespecifikované osobní problémy. „Víme o nich. Ale je to jeho privátní věc a my jsme mu s ní vyšli vstříc,“ uvedl pro hokej.cz kouč a sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer.

„Nejde ani zdaleka o věc podobnou té, kterou prožíval brankář Patrik Bartošák, jak to někdo srovnával na besedě s fanoušky. Tyto kolující věci jsou opravdu scestné. Je to jako den a noc, jde o dvě rozdílné věci,“ dodává šéf znojemské střídačky.

Fryčer na Lassilu spoléhá, je pro něj dál gólmanem číslo jedna, ale při dvouzápasové stopce musí v utkáních s Villachem a v Innsbrucku ukázat na Dominika Groha. „Dominik je ale taky šikovný a když dostane šanci, tak ji umí využít,“ těší ho.

Otázkou zůstává, kdo bude plnit roli dvojky. „Obránců teď máme dost a připraven je také Petr Hrachovina. Teď vážně... Řešíme to. Když se vše stihne, měli bychom přivést jednoho brankáře jako rychlý záskok na pozici dvojky,“ prozrazuje Fryčer.

Jeho tým by už potřeboval zabrat, v nadstavbě se zatím střelecky trápil a zapsal tři těsné porážky. Za posledních osm kol zvítězil jenom jednou a aktuálně je mimo postupové příčky. Nic však není ztraceno, na play off ztrácí pouhý jeden bodík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz