Problém pro Draky, zrezlá střecha je pustí na led až v listopadu

Foto: dracisumperk.cz

27. července 2017, 12:25

Adam Bagar

Zatímco většina fanoušků už netrpělivě vyčkává na první přípravné utkání, ti šumperští si na premiérový domácí zápas v nové sezoně musejí počkat až do listopadu! Nutná rekonstrukce střechy zimního stadionu se protáhne, doma se Draci představí až v 15. kole proti Kopřivnici.

Plekanec Chance liga

Střecha šumperského hokejového stánku už nutně potřebovala rekonstrukci. Draci jsou za ni rádi. Pokud by neproběhla, pak by byl vážně ohrožen provoz stadionu v následujících letech. Na nové střeše se pracuje nepřetržitě, o víkendech, ve svátcích, přesto bylo od začátku jasné, že se rekonstrukce do startu druhé ligy nestihne.

„Ačkoli nás oddálení konce prací nijak netěší, chápeme, že havarijní stav ocelových nosníků nelze přehlédnout a musí se opravit tak, aby nová střecha byla bez vad.“

„Mrazit by se mělo začít 21. září. To samozřejmě nejsou pro klub dobré zprávy. Nezbývá ale, než se s tím nějak vypořádat. Trénovat budeme v Uničově. Není to nic skvělého ani pro naše fanoušky, ale nedá se nic dělat. Kouzlit neumíme a rekonstrukce je prostě potřeba,“ uvedl už během května ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Přípravu na 2. ligu oživí Vítkovice, Plzeň, Kazaši, Němci nebo Poláci »

Draci museli změnit pořadatelství u pár zápasů, poprvé se měli doma představit 4. října proti Valašskému Meziříčí. Jenže na začátku týdne přišla další rána, Šumperk bude mít svůj stadion k dispozici až v listopadu. Důvodem je vážný stav odkrytých nosníků, ocelová konstrukce je porušena korozí a jejich části lze odlomit rukou.

Foto: Facebook Draci Šumperk

„Ačkoli nás oddálení konce prací nijak netěší, chápeme, že havarijní stav ocelových nosníků nelze přehlédnout a musí se opravit tak, aby nová střecha byla bez vad. Nám nezbývá, než to akceptovat a požádat ostatní kluby o vstřícnost a přeložení pořadatelství,“ řekl na klubovém webu šumperský ředitel Vladimír Velčovský.

TOP 15 přestupů ve druhé lize: Pucher, Hromada, Půhoný nebo Luka »

Draci sehrají první domácí zápas nové sezony až 8. listopadu, v rámci patnáctého kola druhé ligy vyzvou Kopřivnici. A co předchozích čtrnáct kol? Klubové vedení musí se svými soupeři jednat o výměně pořadatelství, Draci se totiž do svého prvního domácího utkání mají ve svém stánku podle rozpisu představit ještě sedmkrát.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz