Příště musíme být lepší, velí Musil. Vítkovice pohřbila nedisciplinovanost

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílí Tygři si ve druhé třetině v utkání s Vítkovicemi vypracovali tříbrankový náskok a pevným krokem mířili za jasnou tříbodovou výhrou. V závěrečném dějství ovšem polevili a Ridera se chopila své šance na zdramatizování zápasu. V závěru se jí nakonec skutečně povedlo snížit na rozdíl jediné trefy, jenže Liberečtí dělbu bodů nepřipustili. „Musíme být příště lepší a makat celých šedesát minut. Proti Vítkovicím jsme hráli jen první dvě třetiny, na tomhle musíme zapracovat,“ říká Adam Musil.

Aplikace Tipsport extraligy

Bílí Tygři neměli do tohoto ročníku úplně ideální vstup a vše vyvrcholilo na přelomu listopadu a prosince, kdy prohráli pět zápasů po sobě. Na tuto krizi už si však aktuálně na severu Čech málokdo vzpomene. Liberečtí hokejisté nabrali formu a postupně se tabulkou vyšplhali vzhůru. V tuto chvíli už svádí souboj o první čtyřku, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále.

Obzvlášť po Novém roce se svěřencům Patrika Augusty začalo velmi dařit. V lednu totiž zaznamenali hned osm výher a vždy si navíc připsali alespoň jeden bod. Jejich poslední prohra v základní hrací době se tak datuje až na konec prosince. Byť výkony Tygrů nejsou vždy na pohled ideální, daří se jim sbírat důležité body.

Naposledy si poradili na domácím ledě s vítkovickou Riderou, kterou udolali 3:2. Šelmy si v průběhu střetnutí vybojovaly pohodlné tříbrankové vedení, jenže Ostravané v závěrečném dějství snížili na rozdíl jediné branky a Liberec se až do poslední vteřiny bál o výsledek.

„Pokazili jsme si to sami. Měli jsme tříbrankový náskok a ve třetí třetině jsme si zbytečně nechali dát dva góly. Musíme se z toho ponaučit,“ hlásí liberecký útočník Adam Musil. Právě jeho parádní trefa se nakonec ukázala jako vítězná. „Natlačil jsem se do brankoviště s hokejkou na ledě a Radan Lenc mě tam parádně našel. Bylo to od něj opravdu krásná přihrávka a já jsem rád, že mi to tam spadlo,“ popisuje.

Důležitou roli však útočník s číslem 14 sehrál i při prvním gólu domácích. Ten sice zaznamenal Dávid Gríger, Musil se ale nacházel na hraně brankoviště a Vítkovice pomocí trenérské výzvy reklamovaly nedovolené bránění brankáři. „Myslel jsem si, že to bylo v souladu s pravidly. I kluci mě ujišťovali, že jsem v brankovišti nebyl. Snažil jsem se při tom natlačit do brány a naštěstí se to ode mě odrazilo ke Grigymu, který to tam procedil,“ pokračuje Musil.

Ridera sice s videem neuspěla, zápas si ale její hráči výrazně zkomplikovali sami. V první třetině se totiž hlavní snajpr ostravského celku Dominik Lakatoš nechal vyloučit do konce zápasu za protesty. V polovině duelu pak Martin Dočekal zasáhl Ronalda Knota do slabin a svůj tým oslabil hned na pět minut. Šelmy nabídkou nepohrdly a v dlouhé přesilovce se prosadily hned dvakrát.

„Takto dlouhá početní výhoda se musí využívat. Vstřelili jsme v ní hned dvě branky, takže si myslím, že jsme odvedli dobrou práci,“ libuje si Adam Musil. Naopak trenér hostů Miloš Holaň pochopitelně spokojen nebyl. „Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z předchozího střetnutí, proti Liberci nás však vyloženě pohřbila naše nedisciplinovanost. Během dlouhé přesilovky soupeře jsme dostali dva góly a prakticky bylo hotovo,“ hodnotí utkání.

„Kluky však musím pochválit za poslední dějství, kdy jsme při hře pět na pět hráli velice dobře, a nakonec chyběl kousek, abychom si sáhli na body,“ pokračuje vítkovický kouč. Tygři totiž přišli o pohodlné vedení a v závěru museli bránit jednobrankový náskok. Ten však uhájili a mohli si připsat tři důležité body. „Umět vyhrát těsný zápas je vlastnost, která se bude hodně hodit v play off. Na druhou stranu si myslím, že musíme být lepší a příště makat celých šedesát minut. Proti Vítkovicím jsme hráli jen první dvě třetiny, na tomhle musíme zapracovat,“ uzavírá Musil.

Sestřih utkání


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz