Přišel, viděl a dal krásný gól. Obrovský impuls, říká Zbořil po návratu do Komety

Foto: Marek Sekáč, hcbilitygri.cz

2. prosince 2021, 8:57

Jan Kousal

Nechytil se v Mladé Boleslavi a o moc lepší to nebylo ani ve Zlíně. S trochou nadsázky by se dalo říct, že se Adam Zbořil protrápil letošní sezonou až k návratu do mateřské Komety. A hned při svém prvním extraligovém startu za brněnský klub zazářil luxusním gólem!

Týden hokeje 2022

Zápas mezi Libercem a Kometou se právě blížil své polovině, když si Adam Zbořil udělal z Bílých Tygrů slalomové brány a ve stylu Connora McDavida zakončil své impozantní sólo neřešitelně pro Petra Kváču.

„Kluci tam odvedli dobrou práci, díky tomu se mi to otevřelo,“ ocenil brněnský novic spoluhráče po své teprve druhé letošní trefě. Lépe se snad ani uvést nemohl. „V české extralize jsem asi hezčí gól nedal,“ přemítal dál o své nádherné brance.

Ta byla v souboji dvou tabulkových sousedů klíčová. Kometa se díky ní dostala do vedení, které si, i díky následným dvěma zásahům Daniela Rákose, pohlídala až do konce. „Vyhrát v Liberci – to se často nestává. Musíme si toho vážit a pokračovat takhle dál,“ měl jasno Zbořil.

O jeho dosavadním trápení i rychlém přesunu do Brna se toho před zápasem namluvilo hodně. Sám hráč však výměnu ze Zlína vnímal pozitivně. „Pro mě to je obrovský impuls. Kometa je výborný tým s kvalitní základnou.“

Hokejista, který si loni dokonce vysloužil pozvánku do reprezentace, zažívá na české poměry velmi raritní situaci. Stihl už totiž navléci třetí dres v jedné extraligové sezoně. A to, prosím pěkně, ještě před polovinou základní části.

„Je to hokejový život. Člověk nemůže koukat doprava nebo doleva, musí brát okamžitě to, co je, a adaptovat se na novou situaci,“ vysvětloval Zbořil. Rád se určitě přizpůsobí i jiným týmovým ambicím. „Vidina hrát o nejvyšší mety v play off je něco jiného než hrát o záchranu.“

„Vidina hrát o nejvyšší mety v play off je něco jiného než hrát o záchranu.“

Ani středeční výhra v Liberci však Zbořilovi nezaručuje, že si za čtvrt roku ve vyřazovacích bojích skutečně zahraje. Jedno je ale jisté. Při svém prvním extraligovém startu v klubu, jehož je odchovancem, rozhodně zaujal.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz