bahis siteleri

Přišel a nakopl Hradec. Tým je fakt dobrý, chtěl bych udělat play off, hlásí Leden

Foto: Martin Voltr

Ač je teprve listopad, do Hradce Králové už přišel Leden. V reprezentační přestávce posílil juniory Mountfieldu útočník Matěj Leden a nové angažmá zaháji parádně: Za první týden nasbíral ve čtyřech zápasech sedm bodů.

Osmnáctiletý Matěj Leden si v letošním kalendářním roce zahrál v DHL extralize juniorů už za tři kluby. Děčínský odchovanec na jaře opustil Liberec, ve kterém rostl od osmé třídy, a oblékl dres úhlavního rivala z Mladé Boleslavi.

Tam však vydržel jen pár měsíců. Během listopadové reprezentační pauzy se domluvil s Hradcem Králové, jemuž má pomoci zvednout se z bídy. Z dosavadních 23 zápasů vyhrál Mountfield pouhých šest a jen bod ho dělí od poslední příčky, která bude letos znamenat přímý sestup.

„Když se naskytla příležitost Matěje angažovat, moc jsme neváhali. Věděli jsme, že potřebujeme sestavu nějakým způsobem oživit,“ vysvětluje trenér hradecké juniorky Jiří Janoušek.

A povedlo se – Leden za čtyři utkání díky bilanci 4+3 zaznamenal stejný počet bodů jako předtím v sedmnácti zápasech za Boleslav. „Za tu krátkou dobu přinesl to, co jsme si od něj představovali. Věřím, že takhle, a ještě víc, bude dál pracovat, aby se společně s celým mužstvem posouval,“ říká Janoušek.

Foto: Martin Voltr

Hradec s novou posilou získal na prvním tripu alespoň cenný bod na ledě Vítkovic. V zápase pravdy s Olomoucí se natrápil a neskóroval, ale v pondělí střelecky explodoval. Rozjetý Zlín smetl nečekaným výsledkem 7:0.

Matěj Leden k tomu přispěl dvěma góly a dvěma nahrávkami. Teď věří, že to nebyla náhoda, ale dobré znamení.

Matěji, jak vám chutnalo první vítězství v novém týmu?
Je to výborné. Důležitý zápas s Olomoucí jsme smolně prohráli, takže tohle nás určitě musí do dalších zápasů nakopnout. Musíme pokračovat tak, jak jsme hráli proti Zlínu, Myslím, že jsme si zasloužili to, jak nám tam góly napadaly.

Čím to je, že den po utrápené bitvě vyhrajete 7:0 nad týmem s výbornou formou?
Abych řekl pravdu, tak nevím (usmívá se). Prostě jsme dělali věci, které máme, a tím jsme šli štěstí naproti.

Jaké jsou vaše dojmy po dvou týdnech v Hradci?
Já jsem tady nadmíru spokojený. Mám tady všechno, co jsem očekával. Město je krásné, zázemí taky, trenéři jsou v pohodě a parta kluků je neskutečná.

Proč jste se vůbec rozhodl změnit adresu? A není pro vás těžké se adaptovat jinde, když jste letos vyměnil klub už podruhé?
Já se vždycky přizpůsobím. Cítil jsem, že v Hradci dostanu víc prostoru a budu se moci pořádně vyhrát. V Boleslavi to úplně nenaplnilo moje očekávání, ale v Hradci zatím naplňuje a doufám, že naplňovat bude.

Čtyři góly a tři asistence v prvních čtyřech duelech, to je hodně pěkná vizitka. Možná lepší, než jste sám čekal...
No, já jsem věděl, že se to ve mně skrývá (usmívá se). Minulou sezonu jsem taky docela bodoval, na to, jak jsem hrál. Tady jsem dostal příležitost s dobrými spoluhráči a myslím, že si to sedlo.

„Cítil jsem, že v Hradci dostanu víc prostoru a budu se moci pořádně vyhrát. V Boleslavi to úplně nenaplnilo moje očekávání.“

Nejlépe se asi spolupracuje s Petrem Moravcem, ne? Ten když za juniorku nastoupí, bývá jasným lídrem.
Jo, stoprocentně. Já jsem s ním ale hrál v zápase se Zlínem až od druhé třetiny, protože Matěj Beneš se zranil, a oba dva jsme asi za sedm minut dali čtyři body. Řekl bych, že nám to spolu sedlo.

A jste spíš na góly, nebo nahrávky?
Řekl bych, že spíš asi na ty nahrávky.

Když trochu pomineme poslední výhru, jakou náladu jste v Hradci objevil? Tým bojuje o záchranu, což od postupu do extraligy v roce 2015 ještě nezažil.
Abych byl upřímný, já tady vůbec nepoznám, že bychom hráli spodek tabulky. Tým je fakt dobrý. Vidím, že hrajeme i dobrý hokej, jenom prostě smolně prohráváme. Když se na ty výsledky podíváte, je to o gól, o dva... Všechno těsné porážky. Není odehraná ani půlka základní části, takže věřím, že se to všechno může hodně rychle změnit. Když budeme hrát tak, jak hrajeme teď, tak věřím, že by to mohlo být dobré.

Foto: Martin Voltr

Dokázali jste si to i na vašem prvním tripu, když jste vzali bod Vítkovicím?
Myslím si, že jsme měli oba dva zápasy vyhrát. Proti Třinci to dlouho bylo 0:0, rozhodlo se to až na konci. S Vítkovicemi jsme vždycky vedli o gól a oni nás dotáhli, dali dva šťastné góly. Podle mě jsme hráli opravdu dobře, ani tam nebylo co vytknout.

Všechny čtyři zápasy odchytal mladý Jan Kasal, který se prosadil do role prvního gólmana. Jaký z něj máte pocit?
On se zranil Mario Žalčík, takže teď chytá Kasi. Za mě je to výborný gólman, ročník 2005. Není to vůbec poznat, zvládá to úplně v pohodě.

„Abych byl upřímný, já tady vůbec nepoznám, že bychom hráli spodek tabulky. Tým je fakt dobrý. Vidím, že hrajeme i dobrý hokej, jenom prostě smolně prohráváme.“

Proti Zlínu si ale nulu nezapsal, když na necelých pět minut střídal. Smůla, že?
No, to jo (směje se). On si zlomil nůž, takže musel na chvilku ven.

Na co podle vás hradecký tým má?
Teď se to těžko říká, ale chtěl bych udělat play off, nebo se k tomu aspoň přiblížit. Doufám, že to je cíl nás všech. Prvně se musíme vyhrabat z té pozice, na které jsme, a potom mířit na play off. Přece jenom je před námi ještě skoro třicet zápasů, takže čas pořád máme.

Teď vás čeká víkendový dvojzápas proti Mladé Boleslavi a Liberci. Jak se na něj osobně těšíte?
Těším se na ty zápasy a doufám, že oba dva vyhrajeme. Určitě v šatně vypíšu nějakou odměnu. Když navážeme na ten výkon, co jsme předvedli proti Zlínu, tak se nebojím, že bychom to neměli zvládnout.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz