Připravil dva góly, ale pak střídal. Rarita, usmívá se hořce Klouček

Foto: Jan Jedlička, hcpce.cz

Po dvou zápasech, ve kterých bodovaly, dostaly Pardubice opět krutou ránu, Plzeň je porazila vysoko 8:3. Hodně divoké utkání zažil pardubický gólman Milan Klouček, ten si připsal asistenci u dvou vyrovnávacích branek, po pátém inkasovaném gólu ale ve 32. minutě zamířil na střídačku. „Bylo to divoké, skoro hned z první střely na bránu jsem dostal gól, ale na to se nemůžu vymlouvat. Dvě asistence byly spíše taková náhoda,“ říkal Klouček.

NHL 20

Už to začínalo vypadat, že Dynamo nadobro zlepšilo defenzivu, v posledních dvou utkáních navíc bodovalo. Jenže stejně jako na začátku ledna schytalo tvrdý direkt, opět od Plzně. „Alespoň nás to posadí na zadek a uvědomíme si, že musíme stále tvrdě pracovat. Že to není tak, že dvakrát bodujeme a půjde nám to tak pořád. Musíme zase tvrdě pracovat a bude to dobré,“ uvědomuje si pardubický brankář.

Dvacetiletý brankář se vrátil do pardubického brankoviště po jednozápasové pauze a byl to hodně divoký návrat. Podílel se na první i druhé vyrovnávací brance, obě akce šly po stejné ose Klouček – Schaus – Ihnačák. „Rozehrávku trénujeme, ale myslím si, že to proti Plzni byla spíše taková náhoda. Obě asistence byly takové totožné, zastavil jsem si puk za brankou, pak si ho vzal náš obránce, který ho na hrál na Briana Ihnačáka a ten to tam poslal,“ popsal Klouček.

„Alespoň nás to posadí na zadek a uvědomíme si, že musíme stále tvrdě pracovat.“

„Nemyslím si, že moje rozehrávka je nějaká silnější stránka. Musím na tom pořád pracovat, neustále je na čem pracovat. Jen jsem si to dvakrát zastavil, dvakrát to vzali a byl z toho gól. Samozřejmě rozehrávku trénujeme jako všechny ostatní věci, ale bylo to spíše štěstí. O to více mě mrzí prohra, že jsme dostali tolik gólů.“

To, že si brankář připíše asistenci, se občas stane, ale aby zaznamenal v jednom utkání rovnou dvě, a navíc v polovině duelu střídal, už se jen tak nevidí, navíc v nejvyšší soutěži. „Myslím si, že je to nějaká rarita. Kdybych tam zůstal ještě déle, tak bych měl třeba ještě více asistencí,“ říkal s úsměvem.

Do smíchu mu ale vůbec nebylo během druhé třetiny, kdy se zápas překlopil na stranu Plzně, Klouček ve 32. minutě přepustil své místo Ondřeji Kacetlovi. „Těch střel tam moc nebylo, neměl jsem nějak moc zákroků. Ale prostě dá se říct, že co střela, to gól. Oni nestříleli ani nijak jednoduše, že by mi to házeli do břicha, ale když už se dostali do střelecké pozice, tak už to bylo mezi kruhy nebo ty střely nebyly vůbec jednoduché. Bohužel to tam napadalo,“ smutnil Klouček, který z deseti střel na bránu pětkrát inkasoval.

„Plzeň je známá tím, že hodně střílí, jdou do brány. Mají tam výborné hráče, jsou sehraní a hrají fakt dobře. Myslím si, že jsou podle aktuální formy nejlepší tým extraligy,“ pochválil Klouček soupeře, jenž ztrácí už jen pět bodů na první Liberec.

Sestřih utkání HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz