Příprava před MS 20: Češi mají Švédy a Slováky, co další zápasy?

Foto: Saimi Airaksinen

13. listopadu 2019, 13:37

Martin Voltr

Než 26. prosince vypukne v Ostravě a Třinci mistrovství světa hráčů do 20 let, všechny účastnické týmy si na české půdě zahrají přípravné zápasy. Dva z nich absolvuje i domácí reprezentace.

Pojď hrát hokej

Desítka týmů se začne do srdce Evropy sjíždět s předstihem před startem šampionátu. Na devět přípravných zápasů se můžou těšit fanoušci v sedmi českých městech a také v nedaleké Žilině.

Česká reprezentace se bude společně chystat už od 10. prosince ve Frýdku-Místku. Právě tam odehraje v pátek 20. prosince od 17:30 první duel proti Švédům, druhý ji čeká o dva dny později: V neděli 22. prosince od 14:30 vyzve v Třinci sousedy ze Slovenska.

Dvě utkání uvidí Brno, kde se představí i dva z hlavních favoritů mistrovství světa – Kanaďané vyzvou Švýcary a obhájci zlatých medailí z Finska zase postupující Němce. Rusko bude v Kravařích hostit Kazachstán, v Českém Těšíně přijde na řadu atraktivní duel Švédů s Američany.

Nejnabitějším dnem pak bude 23. prosinec, kdy Rusko vyrazí ke generálce se Slovenskem do Žiliny, Spojené státy v Havířově vyzvou Německo a na půdě hlavního centra šampionátu, tedy v Ostravě, se utkají Kanada s Finskem.

„U mistrovství světa juniorů je tradicí, že jednotlivé týmy absolvují závěrečné přípravné kempy přímo v hostitelské zemi, a jako Česká republika nejsme výjimkou. Jelikož se dva duely odehrají v dějištích šampionátu, čili Ostravě a Třinci, bude to pro nás jako organizátory v podstatě test připravenosti obou arén,” zmiňuje Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru mistrovství světa.

Bližší organizační informace ke všem utkáním budou zveřejněny později.

Všechny dosud uvolněné vstupenky na zápasy českého i slovenského týmu na světovém šampionátu jsou beznadějně vyprodané, k dispozici však stále zůstávají lístky na další utkání včetně vyřazovacích bojů. Dostupné jsou přes on-line aplikaci.

Přípravné zápasy před MS do 20 let

Čtvrtek 19. prosince:
18:15 Švýcarsko – Kanada (Brno, DRFG arena)

Pátek 20. prosince:
17:30 Česko – Švédsko (Frýdek-Místek)

Sobota 21. prosince:
17:00 Německo – Finsko (Brno, Sportcentrum Lužánky)
19:00 Rusko – Kazachstán (Kravaře)

Neděle 22. prosince:
14:30 Česko – Slovensko (Třinec)
18:00 Švédsko – USA (Český Těšín)

Pondělí 23. prosince:
15:00 Slovensko – Rusko (Žilina)
17:00 USA – Německo (Havířov)
17:30 Kanada – Finsko (Ostrava, Ostravar Aréna)

Foto: Saimi Airaksinen

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz