Připadám si jako na letním kempu, hlásí šikula Hanzl. Furch se potil už po hymně

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Ukázal, proč o něj reprezentační trenéři tolik stáli před olympijskými hrami. Robin Hanzl se vypracoval mezi elitní české centry, především jeho zásluhou národní tým ve druhé bitvě Carlson Hockey Games zdolal Švédy. Někdejší konstruktivní šikula Litvínova, jenž letos působil v ruském Nižněkamsku, dal první českou branku, ve třetí třetině pak přihrál Nestrašilovi na vítěznou trefu. "Po vyhraném zápase je dojem vždycky fajn. Naší lajně to sedlo, dali jsme dva góly. Takže dobrý," libuje si.

Nový fanshop

Hanzl měl v duelu hlavní roli. Něco přes tři minutky od zahájení první třetiny nádherně otevřel skóre. Hanzl střílel, což je u něj jako u nahrávače věc méně obvyklá. "Už mi nezbývalo nic jiného," usměje se. "Byl jsem sám před bránou, šlo o to jen trefit. Matěj Stránský ještě výborně clonil, takže gólman nic neviděl. Vyšlo to." Ve třetím dějství pro změnu nabídl neskutečnou zpětnou nahrávku Andreji Nestrašilovi, jenž pak dával do prázdné. "Moc jiných možností jsem neměl. Střelu mi zablokovali, puk bych tam nepropasíroval. Andy Nestrašil mi zabrzdil, já o něm věděl, tak jsem mu to nahrál.," popisuje.

Hanzl: Vedro nebylo tak hrozné, ale ke konci třetin už led odcházel

Členové jeho formace, do níž vedle Nestrašila vhodně zapadl i Stránský, si říkají o pozornost směrem k mistrovství světa. "To nevím, ale zatím nás trenéři nerozdělují. Nechávají to ve stejném složení. Asi splňujeme úkoly a cíle, co nám dávají. Doufám, že nám to vydrží," přeje si. Hanzl a Nestrašil rádi kombinují, buldok Stránský k nim pasuje parádně. "Potřebujeme někoho silného, jako je Matěj, který tam vybojuje puky a má tlak do brány. Já a Andrej Nestrašil jsme spíš techničtí hráči," souhlasí Hanzl.

Ačkoli s Nestrašilem nastupují v ruském Nižněkamsku, v jednom útoku tam spolu hráli minimálně. Přesto mezi nimi funguje zajímavá chemie. "V týmu spolu nehrajeme, protože jsme oba centři. Respektive Andyho v Nižněkamsku poslední dobou stavěli také do středu útoku. Takže tam se nepotkáme vůbec. Myslím, že jsme typově podobní hráči, Rádi jsme na puku, něco s ním vytváříme," pokračuje někdejší litvínovský útočník, který bude v neděli na dálku sledovat závěrečný boj Vervy v baráži o udržení.

Hanzy je skvělý centr, užívám si to, říká Nestrašil

Robin Hanzl podobně jako ostatní reprezentanti podstupuje přípravu na šampionát, kádr národního týmu je možná nejširší v historii. "V souvislosti s počasím mi to připadá jak nějaký letní kemp," povídá. Počet členů kádru překročil třicítku. "Je to nezvyklé. V týmu máme hodně hráčů, kteří se málo obměňují, pořád přicházejí další. Ale to je dané zraněními, byly tam nějaké bolístky. Takže se čeká, co a jak dopadne." Znakem letošního pardubického turnaje je tak velké vedro, což hráči při utkáních samozřejmě pociťují. "Nebylo to tak hrozné, ale teplo je znát na kvalitě hrací plochy. Ke konci třetin už led odcházel," všiml si Hanzl.

Furch: Brankáři pro MS? Víme,kolik je gólmanů. A kolik pozic.

V utkání proti Švédsku se s podmínkami musel vyrovnat také brankář Dominik Furch. "Bylo mi horko, já se potil už po hymně. Hned jsem se šel utřít. Jo, vedro bylo. Ale to se dá čekat, když je venku takové počasí. Ve čtvrtek to vypadalo podobně," reaguje gólman ruského Omsku, o něhož údajně jeví zájem Čerepovec. V úvodu utkání moc práce neměl. "Kluci hráli dobře, pak jsem dostal gól. Vynahradil jsem si to ve druhé třetině, kdy režii převzali Švédové." Klíčem k českému úspěchu byly početní výhody. "Trenéři chtějí, abychom měli kvalitní speciální týmy. Abychom plnili svoji práci v přesilovkách a oslabeních. Podívali jsme se, jaké mají Švédové založení, jak přesilovky rozehrávají, co se snaží dělat. Byli jsme připraveni," kvituje.

Jandač: Doufám, že výkon proti Rusům bude lepší

Během duelu Furch trošku parťákům zabrnkal na nervy. Dvakrát se vydal pro puky a při rozehrávkách to měl takříkajíc o prsa. "Jo, to bylo začátkem druhé třetiny. Asi jsem se potřeboval dostat do zápasu, udělat rychlejší kroky. Né, to zlehčuju. Čekal jsem o trošku déle, než by bylo potřeba. Měl bych to hrát rychleji, ale nic z toho nebylo," poví. I pro gólmany platí, že směrem k MS nemají nic jistého. Na tři místa jsou čtyři adepti. "Do zápasu jsem šel podat nejlepší výkon. Samozřejmě všichni víme, jaká je situace. Kolik je gólmanů. A kolik pozic. Každý chce uspět v utkání, které chytá. Těší mě, že jsme vyhráli," libuje si závěrem.

Sestřih utkání: Česko – Švédsko 3:1

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz