Prioritou je pro mě Kladno, hlásí Plekanec. Proč pomůže i Brnu?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Tomáš Plekanec je srdcař. Dokazoval to v reprezentaci, ukázal to i teď: v extralize sice bude startovat za Kometu, vrchol sezony však stráví doma u Rytířů. Byť hrají v nižší soutěži.

Jágr Chance liga

„Je to můj mateřský klub. Jsem tady doma. Vyrostl jsem tady. Svoji současnou situaci beru jako přechodné období: ať už v hokeji, tak v osobním životě," řekl Plekanec na tiskové konferenci.

Během výluky jste tady hrál za korunu, za kolik to bude teď?
Na to byste se měli zeptat Jardy. Já to sám ještě nevím (směje se).

Jakou roli hrálo ve vašem rozhodování, že byste si mohl zahrát právě s Jaromírem Jágrem?
I nad tím jsem samozřejmě přemýšlel. Nevím ale, jak na tom bude Jarda se zraněním, takže pro mě nebyl nejdůležitějším důvodem, proč se vracím na Kladno. Pokud bude hrát, budu hrozně rád, když bychom si spolu zase zahráli. I když on bude hrát ještě čtyři, pět let, takže to stejně stihneme.

Jak to máte s bolavými zády?
Stoprocentně v pořádku to ještě není. Tento týden chci ale v tréninku zabrat zase víc a doufám, že to na sobotu vyjde a nastoupím. Nechci to říkat stoprocentně, ale věřím v to.

„Těším se do extraligy. Vyšlo to na Kometu. Těším se na její fanoušky, kteří jsou skvělí."

V Kanadě jste prý dění v českých ligách sledoval. 
Měl jsem o tom docela dobrý přehled minulou a hlavně předminulou sezonu. Sledoval jsem to dost. Letos jsem byl spíš ponořený v knížkách o kanadském rodinném právu (usmívá se). Takže doufám, že teď bude víc času se na to soustředit a poznat extraligu a první ligu. 

Cílem je vrátit Kladno mezi elitu?
To byla moje jediná myšlenka. Zároveň se těším do extraligy. Vyšlo to na Kometu. Těším se na její fanoušky, kteří jsou skvělí.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Z extraligy jste měl několik nabídek. Jak složité to rozhodování bylo?
Od doby, co jsem se v Montréalu dozvěděl, jak to dopadlo, jsem pár dnů přemýšlel, co pro mě bude nejlepší. V podstatě už od té chvíle pro mě byla priorita Kladno – rozhodl jsem se, že tuhle sezonu odehraju za něj. Otázkou jen bylo, co s tou extraligou. Přál jsem si odehrát co nejvíc zápasů. Byl jsem i v kontaktu s Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem, Petrem Břízou... Byly tam i Třinec, Vítkovice – v situaci, jakou mám, jsem to ale musel hned v prvních dnech zrušit. Nakonec to dopadlo s Kometou a jsem za to rád.

Co rozhodlo právě pro ni?
Poslední dva roky je to nejlepší tým v lize. Je to vítězný tým. Hrát v nejlepším týmu v lize, to je pro mě velké ocenění. Jsem rád, že mi Libor Zábranský vyšel vstříc s tím, že jsem si přál hrát na Kladně a že chci pomoct Kladnu do baráže. A pak postoupit do extraligy – když to vyjde. To byla moje jediná podmínka. 

Plekanec má jasno: Rytíři i Kometa!

Hrálo roli i to, že má Kometa ambice na titul?
Jak říkám, prioritou pro mě je pomoct Kladnu do baráže. Takže nad tímto momentálně nepřemýšlím. Pokud by nám to s Kladnem nevyšlo v play off, tak by ta možnost vrátit se do Komety byla. I ambice Brna tedy hrály roli, ale priorita je Kladno a já doufám, že se nám ten cíl povede.

„Budu hrozně rád, když bychom si spolu s Jardou zase zahráli."

Jak ty střídavé starty budou probíhat?
To konkrétně zatím nevím. Ještě si s Jardou a Liborem sedneme a domluvíme se. Určitě ale začnu tady a pak se uvidí. 

Pendlovat mezi extraligou a první ligou nebude jednoduché.
O tom, jak to bude konkrétně probíhat, jsme se ještě nebavili. Bylo to moc narychlo. Uvidíme – každopádně já bych chtěl odehrát co nejvíc zápasů. Z NHL jsem zvyklý na dvanáct, třináct utkání za měsíc. Je výhoda i v tom, že když by se hrálo na Moravě a vyšlo to termínově, tak by pro mě bylo relativně jednoduché přejet: ať do Třebíče, Frýdku-Místku, Přerova... I to jsem bral v úvahu.

Během play off každopádně budete hrát na Kladně a ne v Kometě?
Ono pak – od 15. února – ani nejde hrát za dva týmy. A priorita je pro mě dovést Kladno do extraligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz