Příhoda vládne brankářům a rozjíždí výzkum. Co mu přinesl Ježíšek?

Foto: univerzitnihokej.cz

Brankářským statistikám Univerzitní ligy ledního hokeje vládne Aleš Příhoda z pražských Engineers, který vedle hokeje dokonce připravuje nový výzkum v laboratoři.

partneři českého hokeje

Aleši, Univerzitní liga ledního hokeje má za sebou vánoční pauzu. Jak ji trávíte a co pěkného jste dostal od Ježíška?
Dal jsem si dva dny volna, které jsem po hektickém předvánočním týdnu opravdu potřeboval. Ale teď už mě čekají přípravy na zkouškové, také rozjíždím nový výzkum v laboratoři a je okolo toho spoustu papírování. V neposlední řadě už připravujeme Bitvu o Prahu, která bude mnohem většího rozsahu než na co byli fanoušci zvyklí. Ježíšek mi naštěstí přinesl nové košile, ty staré mi byly už těsné přes prsa. Důležitější je, že celá rodina je teď vybavena nejnovějším merchem Engineers, aby pořádně reprezentovali na tribuně.

Aktuálně vévodíte brankářským statistikám, kdy si první místo držíte se solidním průměrem 1,25 gólů na utkání a úspěšnost zákroků přesahuje 96 procent. Čím to je, že jste tak neprůstřelnou zdí?
Napadá mě několik možností: Pravda je, že jsem přes léto dost trénoval techniku vytlačování puků očima, takže to teď nese ovoce. (směje se) Také jsem byl nucen přizpůsobit svůj styl mému přibývajícímu věku, trochu jsem se v bráně uklidnil a snažím se vyvarovat zbytečných chyb. Ale pravděpodobnější bude, že chytám za nejlepší obranou v lize. Dlouhodobě máme dobře nastavený systém obrany a komunikace, na který jsou všichni zvyklí, což mi dost usnadňuje práci.

Máte před každým zápasem nějaký osobní rituál, který děláte pravidelně?
Ano mám, ale nemůžu vám ho prozradit. Každý si musí přijít sám na to, co je pro něj ideální. Nejsem si jistý, jestli by mladí gólmani v lize zvládli vůbec chytat po absolvování mojí rozcvičky. Starší tělo potřebuje důkladnější přípravu na výkon a já nechci riskovat nějaké svalové zranění, které by mě vyřadilo na půl sezony.

Zatím jediný zápas, ve kterém jste dostal víc než jednu branku, byl zápas s Masaryčkou, který jste prohráli 2:4. Jak vzpomínáte na tento duel a co bylo z vaší strany špatně?
Na zápas jsme nešli úplně v ideální sestavě a naši mladíci chovali k hvězdám MUNI až příliš velký respekt. Minizápas lídrů jsem sice tehdy proti Peterovi vyhrál, ale jemu se jelo domů určitě lépe. Každopádně už je to za námi a my už se těšíme na únorový zápas v Brně, kde se jim to pokusíme vrátit. 

S Engineers Prague se držíte na nejvyšších příčkách. Jaké máte ambice, a kdy poprvé v roce 2020 vyjedete na led?
Týmové ambice jsou samozřejmě nejvyšší. Děláme všechno proto, abychom náš úkol zvládli. Důkazem toho je, že trénujeme i mezi svátky. Už na Štěpána. V pátek 27. prosince jsme měli led i posilovnu a v novém roce jsme ještě navýšili tréninkové jednotky. Zápasovou pauzu ve zkouškovém  jsme se rozhodli naplno využít a do prvního zápasu trénujeme čtyřikrát týdně na ledě. Musí mít dost sil na bránění, abychom náš rozhovor mohli po sezoně zopakovat. (směje se)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz