PREVIEW: Vampola mění tvář Slavie. Kam až ji dotáhne?

Foto: Jakub Mezlík, hc-slavia.cz

Příchod Petra Vampoly zcela mění situaci – Slavia totiž získala jednoho z TOP 5 centrů v lize. Hráče, který může sám rozhodovat zápasy. Hráče, který může Pražany na svých zádech donést do play off.

„Samozřejmě nepřemýšlím o postupu nebo nějakých zázracích. Vím, jaká je situace ve Slavii," říká Vampola pro klubový web.

„Dokáže mě motivovat to, že je tady spousta mladých šikovných kluků, kteří mají šanci jednou hrát velký hokej a já jim v tom můžu pomoct," dodává mistr světa. „Náš cíl bude play off. Všichni pro to uděláme maximum. Sice nehrajeme o titul, ale budeme bojovat. I postup do play off je velká motivace."

Tip Hokej.cz na umístění po základní části: 12. místo

Osobnost týmu – Petr Vampola

Vampola bezpochyby patřil mezi deset nejlepších hráčů uplynulé sezony. V základní části i v play off sbíral spoustu bodů, v baráži pak ukázal, že dokáže být úžasně platný nejen díky produktivitě. Jeho mimořádné nasazení bylo jedním ze symbolů kladenské cesty za postupem.

Foto: Jakub Mezlík, hc-slavia.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (9/15): Martin Michajlov si v předchozích sezonách v dresu Litoměřic vybudoval pověst jedné z nejspolehlivějších dvojek v Chance lize. Míval výborná čísla. Například loni si po devatenácti zápasech udržel hned 93% úspěšnost zákroků. Teď se posouvá do role jedničky. Naskytla se mu úžasná příležitost... Dominik Šorf během uplynulého ročníku nezklamal a bude pro Michajlova spolehlivým parťákem. 

Obránci (8/15): Jan Novák v únoru oslaví 41. narozeniny, za zenitem ale stále není a má za sebou hodně vydařenou sezonu. Se 34 body byl dokonce nejproduktivnějším hráčem týmu! I letos bude mít v obraně výsadní postavení. Zkušenosti dodá také 34letý Petr Hořava, který po postupu do extraligy skončil na Kladně. Třetím starším bekem je Jindřich Barák, který doufá v lepší sezonu. V té loňské totiž vinou zranění vynechal polovinu základní části. Hodně prostoru loni dostával Tomáš Duda. Pokračuje i Tadeáš Hejda. Po sezoně v Havlíčkově Brodě se vrátil Vojtěch Šmíd. Zkušenosti z mládežnických reprezentací mají Dominik Valík, Michal Steinocher nebo Milan Antoš mladší.

Útočníci (9/15): Petr Vampola, Filip Vlček a Daniel Vrdlovec. To jsou tři útočníci, kteří posouvají tým na jiný level. Ani jeden z nich loni nepůsobil ve Slavii celou sezonu, takže hlavním důvodem, proč by tentokrát měli Pražané postoupit do play off, jsou právě oni. Podařený rok má za sebou Jiří Doležal, který odváděl parádní práci při hře pět na pět. Na to, že hrál za tým ze spodku tabulky, měl fenomenální bilanci +/- (+18). Slavii, která loni nasadila hodně mladý tým, hodně pomáhal třicátník Martin Ondráček, který zakončil sezonu s 29 body. Urostlý centr Martin Šagát pak zaujal 24 asistencemi. Zbytek útoku už budou tvořit hráči pod 23 let. Slavia má ale hodně kvalitní mládež: Aleš Furch se loni blýskl třinácti góly, Tomáš Šmerha skóroval desetkrát a Jaroslav Brož šestkrát. Bude potřeba, aby se znovu posunuli. Co letos ukáže Robin Všetečka, nejproduktivnější hokejista ze slávistické juniorky?  

Ostatní (7/10): Šmerha s Furchem loni ukázali cestu ostatním. Dostali šanci a hned se z nich stali desetigóloví střelci. Výhodou je, že většina mladíků v současném kádru jsou kmenovými hráči Slavie. Vždy se hraje lépe, když máte ke klubu osobní vztah. V Edenu se tvoří jádro, které třeba jednou vrátí Pražany mezi špičkové prvoligové týmy. 

CELKEM: 33/55.

Soupiska 

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf.

Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík.

Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Dávid Kohút, Filip Kuťák, Viktor Martínek, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka, Petr Vampola.

Změny v kádru

Příchody: Martin Michajlov (G, Litoměřice), Marek Ryzák (O, Kobra), Petr Hořava (O, Kladno), Vojtěch Šmíd (O, Havlíčkův Brod), Petr Vampola (Ú, Kladno), Filip Kuťák (Ú, Frýdek-Místek), Viktor Martínek (Ú, Heilongjiang, MHL).

Odchody: Lukáš Sochůrek (G, Kobra), Jan Štibingr (O, Tri-City Storm, USHL), Josef Saňa (O, Příbram), František Hrdinka (O, Mladá Boleslav), Lukáš Krejčík (Ú, Prostějov), Zdeněk Kubica (Ú, ?), Jaromír Kverka (Ú, Sokolov), Petr Tejral (Ú, Kuvajt), Denis Heldák (Ú, Kobra), David Matějka (Ú, Tábor).

Nejlepší příchod podle hokej.cz: Petr Vampola
Jedním z jeho primárních úkolů bude pomáhat s výchovou slávistických nadějí. Pořád je to ale hráč, který na ledě dělá obrovský rozdíl. Jeho příchodem se raketově zvedly šance na postup do play off.

Foto: hc-slavia.cz

Citelný odchod – Lukáš Krejčík
Krejčík loni skóroval hned šestnáctkrát. Víc gólů dal ve Slavii už jen Jan Veselý. Zkušený forvard, který je platný na obou koncích kluziště, posílil Prostějov.

Koho sledovat? Filip Vlček
Enfant terrible. Málokterý hokejista v Chance lize dovede s pukem takové věci jako on. Jenže jeho přístup k hokeji i k životu vyústil v odchod z Českých Budějovic. Sám přiznal problémy s hazardem. Od Slavie ale dostal šanci a ve 39 zápasech získal hned 31 bodů (16+15). 

Mohl by zazářit – Martin Michajlov
Trenér Miloš Říha mladší ho dobře zná z Litoměřic. Michajlova čeká v 25 letech největší kariérní výzva – jak se s ní popere?

Talent – Jaroslav Brož
Zaujal už v minulém ročníku, kdy stihl šest gólů ve dvaceti zápasech a nastupoval i za reprezentační devatenáctku. Například vedle Petra Vampoly by mohl udělat další výkonnostní skok.

Trenéři – Miloš Říha mladší a Jan Srdínko
Miloš Říha mladší se letos těší ještě na jednu zajímavou štaci: jeho otec si ho totiž vybral jako asistenta do realizačního týmu seniorského nároďáku.

Foto: Jakub Mezlík, hc-slavia.cz

Přípravné zápasy
Kladno 6:4 Slavia
Sparta 5:0 Slavia
Slavia 1:3 Pavlodar (KAZ)
Zlín 3:2 Slavia
Přerov 3:2 Slavia
Vsetín 7:5 Slavia
Slavia 3:1 Briançon (FRA)
5. září – Kobra vs. Slavia

Chronologická umístění
2012/2013 – ELH
2013/2014 – ELH
2014/2015 – ELH (sestup)
2015/2016 – 2. místo
2016/2017 – 4. místo
2017/2018 – 4. místo
2018/2019 – 11. místo

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz