PREVIEW: Trutnov se v předkole pokusí překvapit favorita z Mostu

Foto: Facebook MOSTEČTÍ LVI

Druhé čtvrtfinále ve skupině Sever bude patřit Mostu s Trutnovem. Papírovým favoritem série jsou Lvi, kteří základní část zakončili na třetím místě a loni se dostali až do semifinále. Zvládnou letos první překážku v podobě Draků?

Aplikace Tipsport extraligy

Druhý rok v soutěži = druhá účast v play off

Mostecký klub se po svém vzniku a postupu do druhé ligy v roce 2018 už podruhé za sebou dostal do vyřazovací části. Na severu byl v roce 2017 za podpory městského zastupitelstva založen nový klub, ten předchozí se přestěhoval do Slaného.

Přestože byli loni Lvi v soutěži nováčkem, tak se jim podařilo postoupit. Ve čtvrtfinále narazili na silný Jablonec, v němž ještě válel Kamil Bříška nebo Lukáš Tondr. Most se však favorita nezalekl a ve čtyřech zápasech Vlky vyřadil.

Následně sice vypadl s postoupivším Sokolovem, loňský úspěch by však týmu mohl pomoci teď. Lvi půjdou do play off o něco zkušenější, kromě toho začnou proti outsiderovi a na domácím ledě.

Foto: mostectilvi.cz

Vyřazovací část je však jiná soutěž a nic nelze předvídat. Most má ve svém kádru několik výrazných jmen: nejlepším střelcem týmu se stejně jako v uplynulé sezoně stal Pavel Smolka, sedmadvacetiletý útočník v základní části vstřelil 25 gólů.

Klíčovou roli hraje i Martin Mical, nenápadný dříč, který znovu překonal hranici padesáti bodů. Útočnou letku doplňuje ještě Vladimír Kýhos. Syn aktuálního trenéra extraligového Litvínova uzavírá trojici hráčů, od nichž toho mostečtí fanoušci budou nejvíce očekávat.

Od Trutnova nečekám nic jiného než zarputilý, bojovný a bruslivý hokej, soupeř je to nepříjemný a nevyzpytatelný.“

Tím ale výčet opor nekončí. Obranu diriguje Aleš Havlůj, sedmatřicetiletý zadák mimo jiné disponuje zkušenostmi z první ligy. Zahraniční hokej zase vyzkoušel František Bakrlík, který v případě potřeby umí hru pořádně přitvrdit.

V brance se tým může spolehnout na Lukáše Hosnedla. Most v podstatě do play off jde s lehce vylepšenou loňskou sestavou a rozhodně může znovu cílit minimálně na semifinále. Kde se severočeská jízda zastaví letos?

Eso Mostu – Pavel Smolka
Šikovný útočník ještě před dvěma roky hrál první ligu a pár utkání odehrál i za Litvínov. Od té doby je ústřední postavou nově vzniklého klubu a s velkou pravděpodobností to budou jeho góly, na kterých bude ve vyřazovací části záležet. Na druhou stranu Most má dost hráčů, kteří ho mohou gólově či bodově zastoupit.

Tajná zbraň – zkušenosti z loňského play off
Jak už bylo zmíněno, Lvi si loni ve čtvrtfinále ve čtyřech utkáních poradili s favorizovaným Jabloncem. Pokud mužstvo Trutnov nepodcení, půjde do semifinále rozehrané a může se stát cokoliv. Posunou Severočeši laťku zase o něco výš?

Čtvrtfinálová série očima Martina Micala: „Od Trutnova nečekám nic jiného než zarputilý, bojovný a bruslivý hokej, soupeř je to nepříjemný a nevyzpytatelný. Ale myslím si, že jsme na ně více než připraveni a věřím, že postoupíme do další fáze. Bude to zajímavá série.“

Foto: Facebook MOSTEČTÍ LVI

Trutnov může pouze překvapit

Hokejisté Trutnova za sebou mají poměrně turbulentní základní část. Vstup do sezony se týmu sice docela povedl, v říjnu ale odstartovala série, v níž Draci z patnácti zápasů slavili jen jednu tříbodovou výhru.

Už na konci listopadu oznámil svoji rezignaci asistent trenéra Ondřej Poul, vedení ji však jednomyslně nepřijalo a celému realizačnímu týmu vyslovilo důvěru.

Vše vyvrcholilo bouřlivým odchodem nejproduktivnějšího hráče Daniela Svobody. Klub později zveřejnil prohlášení, v němž důvody Svobodova konce přiblížil.

Výkony Draků se postupem času začaly zvedat a závod o šestou příčku proti Jablonci nakonec vyhrál klub z Podkrkonoší. Výstrahou pro Trutnov je posledních pět duelů základní části, v nichž mužstvo zvítězilo jen jednou, ale zrovna proti silnému Vrchlabí. Do karet svěřencům trenéra Petra Váchy naopak hraje vzájemná bilance s Mostem, která hovoří pro Draky v poměru 3:2.

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

Lídrem týmu je Vojtěch Kubinčák. Velezkušený hokejista má v nohách 839 utkání v extralize, kromě toho si zahrál i za českou reprezentaci. Poslední tři roky ale už válí za Trutnov a letošní ročník je z osobního hlediska jeho nejpodařenější.

Velkou posilou se stal obránce Bohdan Višňák. Dvaatřicetiletý zadák se po osmi letech vrátil z Francie a v Trutnově se zařadil mezi klíčové muže v defenzivě. Ze zadních řad nelze opomenout ještě Lukáše Váchu a Davida Jiráska.

„Nálada v šatně je dobrá, chceme si co nejvíc prodloužit sezonu. Když každý podáme maximální výkon, tak věřím, že můžeme překvapit a postoupit dál.“

Pomyslným klíčem k postupu by mohly být výkony Jana Starého. Hokejista s velkými zkušenostmi z extraligy se po dvou měsících v prvoligovém Havířově vrátil zpátky do Krkonoš a navázal na povedené období se začátku sezony.

Největší výhodou Trutnova zřejmě bude, že nečelí velkému tlaku. Mužstvo si v průběhu ročníku prošlo špatnými obdobími a postup do vyřazovací části je tak spíše nadstavbou. Draci se do play off vrací po roce a do série půjdou jako outsider. Mohla by jim tato role vyhovovat?

Eso Trutnova – Jan Starý
Starý odehrál v nejvyšší soutěži bezmála pět set zápasů a všechny v dresu Pardubic. Kromě toho Českou republiku reprezentoval na mezinárodní úrovni a ve čtyřiatřiceti letech je stále velice platný. Prostřílí Trutnovu cestu do semifinále?

Tajná zbraň – žádný tlak
V tomto textu už to bylo uvedeno několikrát. Draci budou ve vyřazovací části outsiderem a tato nálepka by jim mohla pomoct. Velice důležité bude první utkání, které by mohlo hodně napovědět o dalším vývoji série. Pokud by ho vyhrál Trutnov, tak se může stát cokoliv.

Čtvrtfinálová série očima Pavla Fedulova: „Mají kvalitní hráče, jsou silní do útoku a na ledě umí improvizovat. Mají výborné zakončení a rychle protiútoky. Na to si musíme dát pozor a taky na hru v předbrankovém prostoru. Nálada v šatně je dobrá, chceme si co nejvíc prodloužit sezonu. Když každý podáme maximální výkon, tak věřím, že můžeme překvapit a postoupit dál.“

Vzájemné zápasy
Trutnov – MOSTEČTÍ LVI 5:1
MOSTEČTÍ LVI – Trutnov 8:6
Trutnov – MOSTEČTÍ LVI 1:10
MOSTEČTÍ LVI – Trutnov 3:6
Trutnov – MOSTEČTÍ LVI 4:3

Tip hokej.cz: 3:1 pro Most

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Předkolo play off – Sever

Sobota 7. března – 1. zápasy:
MOSTEČTÍ LVI – HC Trutnov
HC Děčín – HC Řisuty

Pondělí 9. března – 2. zápasy:
HC Trutnov – MOSTEČTÍ LVI
HC Řisuty – HC Děčín

Středa 11. března – 3. zápasy:
MOSTEČTÍ LVI – HC Trutnov
HC Děčín – HC Řisuty

Pátek 13. března – případné 4. zápasy:
HC Trutnov – MOSTEČTÍ LVI
HC Řisuty – HC Děčín

Neděle 15. března – případné 5. zápasy:
MOSTEČTÍ LVI – HC Trutnov
HC Děčín – HC Řisuty

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz