PREVIEW: Kladno – Přerov. Zubři jsou sebevědomí, chtějí postup

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Čtvrté Kladno a pátý Přerov dělilo v tabulce jen osm bodů. Zubři mají navíc nejlepší formu z celé Chance ligy: z posledních deseti kol nezískal žádný tým víc bodů než oni.

Nový fanshop

Přerov tak půjde do série s jasným cílem – vyhrát! „Určitě nechceme končit ve čtvrtfinále," hlásí na klubovém webu trenér Vladimír Kočara.

Útočník Vojtěch Tomi pak dodává: „I takové hvězdy, jaké má Kladno, můžeme porazit. My máme silný tým. Budeme hrát pořád stejný hokej: budeme se tlačit do brány, budeme důrazní na brankovišti a budeme hrát dobře do obrany. Máme v pohodě šanci postoupit."

Zubři se pyšní statisticky nejlepším gólmanem soutěže Lukášem Klimešem (92,63% úspěšnost zákroků) a vsázejí na kvalitní obránce Mikuláše Zbořila (závěr základní části strávil na marodce), Martina Novotného, Roberta Černého nebo Radomíra Palu.

Problémem číslo jedna je pro Zubry koncovka – dali totiž nejméně gólů ze všech účastníků play off. Jen čtyři útočníci (Tomáš Sýkora, Roman Pšurný, Jakub Navrátil a Marek Sikora) se dostali přes deset branek.

V play off navíc bude nejspíš chybět Matouš Kratochvil. „Stáhly si ho Pardubice. Asi ho už letos u nás neuvidíme," řekl Kočara po posledním utkání. Otazník pak visí nad starty zraněného Darka Hejcmana. 

Naopak u Kladna je nejsilnější stránka právě v útoku. A není to jen o Jaromíru Jágrovi a Tomáši Plekancovi. Možná ještě větší zbraní jsou další formace s Jakubem Strnadem, Petrem Vampolou, Patrikem Machačem nebo Ladislavem Zikmundem. V týmu nechybí ani pracanti jako Tomáš Redlich či Tomáš Kaut.

Kladenská síla na středu útoku je prostě neskutečná: prvním centrem je Plekanec, druhým Vampola, třetím Machač a čtvrtým Kaut. Rytíře navíc může těšit forma Jiřího Říhy, který dal hned šestnáct branek – nejvíc mezi prvoligovými obránci. 

V posledních zápasech chyběl v kladenské brance Lukáš Cikánek. „Měl jsem teď určité problémy, ale všechno jsme zaměřili na to, abych byl na play off připravený," hlásí na klubovém webu.

Rytíři zatím jméno jedničky pro play off tají – v základní části se Cikánek pravidelně střídal s Adamem Brízgalou. Cikánek je nicméně zkušenější a poslední týdny byl v lepší formě. Navíc je to typ gólmana pro důležité zápasy: v předchozích dvou sezonách v play off zářil.  

Kladno se po většinu sezony potýkalo s velkou marodkou, teď už je ale situace mnohem pozitivnější. Otazníky nad sestavou ale přece jen jsou: na konci února totiž nehráli univerzál Linus Svedlund ani útočník Adam Kubík. Oba jsou pro tým hodně důležití.

Přerov může Kladnu zatopit díky důrazné hře. „Hrají hodně ostrým stylem, takže budou asi o to nepříjemnější," řekl Cikánek pro rytirikladno.cz. „Nechci říct, že je to pro nás nejhorší možný soupeř, ale v tomhle to bude hodně těžké."

Podobně mluvil i trenér David Čermák: „Přerov je nepříjemný silový soupeř, který hraje hlavně doma hodně agresivní hokej. Doufám, že se s tím vyrovnáme."

Vzájemné zápasy
Kladno 5:3 Přerov
Přerov 3:2 Kladno
Kladno 5:2 Přerov
Přerov 6:2 Kladno

Tip hokej.cz: 4:1 pro Kladno

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři:
Rytíři Kladno (8/10)
HC ZUBR Přerov (8/10)

Obránci:
Rytíři Kladno (8/10)
HC ZUBR Přerov (7/10)

Útočníci:
Rytíři Kladno (9/10)
HC ZUBR Přerov (6/10)

Ostatní:
Rytíři Kladno (3/5)
HC ZUBR Přerov (4/5)

CELKEM:
Rytíři Kladno (28/35)
HC ZUBR Přerov (25/35)

Soupiska Rytíři Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Adam Brízgala, David Stahl, Petr Jiroušek.

Obránci: Brendon Nash, Petr Hořava, Martin Kehar, Matyáš Zelingr, Jiří Říha, Linus Svedlund, André Lakos, Josef Zajíc, Václav Veber, Ondřej Volráb, Adam Zich.

Útočníci: Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Petr Vampola, Jakub Strnad, Patrik Machač, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Šimon Jelínek, Jakub Hajný, Matyáš Filip, Tomáš Vildumetz, Štěpán Bláha, Ondřej Bláha, Martin Bláha, Antonín Melka.

Soupiska HC ZUBR Přerov

Brankáři: Michal Šurý, Lukáš Klimeš, Daniel Šimonů.

Obránci: Martin Novotný, Mikuláš Zbořil, Martin Padrnos, Robert Černý, Radomír Pala, Ľubomír Malina, Mikuláš Pohl, Martin Weinhold, Jan Mlčák, Matyáš Hamrlík, Jakub Kleiner, Daniel Gazda.

Útočníci: Marek Sikora, Daniel Indrák, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Šimon Kratochvil, Vojtěch Tomi, Jiří Goiš, Jakub Navrátil, Roman Pšurný, Filip Dvořák, Darek Hejcman, Jaroslav Moučka, Patrik Mašín, Karel Plášek mladší, Lukáš Zmeškal, Daniel Vachutka, Štěpán Fryšara, Lubomír Kovařík, Milan Davídek, Michal Gago.

Příběh série

Proti týmu, ve kterém hrají Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec, má soupeř logicky zvýšenou motivaci. „V tomhle ohledu je to trochu nevýhoda. Každý chce vyhrát proti takovým hráčům, které máme v týmu, a chce se ukázat," říká na klubovém webu brankář Lukáš Cikánek. „Pro nás to může být dobré v tom, že uvidíme, jak na tom jsme. Musíme v každém zápase bojovat hlavně naplno. V posledních dvou zápasech se ukázalo, že když každý hráč nebude plnit to, co má, naplno, tak nemáme šanci."

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Tváří v tvář

Bilance z posledních 10 zápasů: 
Rytíři Kladno (5 výher, 5 porážek), 
HC ZUBR Přerov (7 výher, 3 porážky).

Úspěšnost přesilovek: 
Rytíři Kladno (14,76 %), 
HC ZUBR Přerov (18,30 %).

Úspěšnost oslabení: 
Rytíři Kladno (87,24 %), 
HC ZUBR Přerov (87,21 %).

Skóre ze základní části: 
Rytíři Kladno (194:152, +42), 
HC ZUBR Přerov (162:135, +27).

Střely na branku za zápas PRO: 
Rytíři Kladno (31,66 střel), 
HC ZUBR Přerov (32,75 střel).

Střely na branku za zápas PROTI: 
Rytíři Kladno (30,48 střel), 
HC ZUBR Přerov (29,82 střel).

Úspěšnost střelby: 
Rytíři Kladno (10,90 %), 
HC ZUBR Přerov (8,80 %).

Úspěšnost vhazování: 
Rytíři Kladno (52,87 %), 
HC ZUBR Přerov (56,14 %).

Trestné minuty: 
Rytíři Kladno (934 TM), 
HC ZUBR Přerov (765 TM).

Úspěšnost v nájezdovém rozstřelu: 
Rytíři Kladno (0 výher, 5 porážek), 
HC ZUBR Přerov (1 výhra, 3 porážky).

Počet zblokovaných střel: 
Rytíři Kladno (441 SB), 
HC ZUBR Přerov (400 SB).

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz