PREVIEW: Jaké jsou soupisky a opory uchazečů o Chance ligu?

Druholigové superfinále, které rozhodne o postupujícím do Chance ligy, má jednoho očekávaného a naopak jednoho nečekaného účastníka. Potvrdí Sokolov předpoklady, nebo se Moravské Budějovice postarají o další senzaci?

HokejkaSHOPvanoce

Před dvěma lety to vypadalo, že se v Sokolově bude hrát pouze kraj. Baník totiž sestoupil. Jenže následně koupil licenci od Klášterce nad Ohří a započala nová – úspěšnější – éra.

Sokolov navázal úzkou spolupráci s Karlovými Vary a do klubového vedení se zapojil uznávaný kouč Karel Mlejnek. „Je naším velkým přáním, aby se Sokolov probojoval do Chance ligy, a mohla se tak ještě více prohloubit spolupráce obou klubů. Mladým hráčům by prospělo, kdyby se mohli rozvíjet ve druhé nejvyšší soutěži,“ řekl pro hokejkv.cz trenér Energie Martin Pešout.

Situace Moravských Budějovic je odlišná. Dosavadní mecenáš tamějšího hokeje Zdeněk Stojánek totiž avizoval, že po této sezoně z klubu odejde. Co bude s Žihadly dál, to se neví. Bylo by proto zajímavé sledovat, co by se s klubem a s licencí stalo v případě jejich postupu.

Moravské Budějovice v play off senzačně vyřadily Hodonín, Šumperk i Havlíčkův Brod a rázem jsou v superfinále. 

No, senzačně... 

Při pohledu na soupisku není tažení Žihadel až takovým překvapením. V závěru sezony se totiž k týmu připojili hráči z Třebíče: Radim Ferda, Tomáš Mlynář či Michal Furch. Do výtečné formy se navíc dostal brankář Dominik Groh a tradiční opory v čele s veteránem Ladislavem Rytnauerem přepnuly do play off módu.

A co je hlavní, všichni jsou zdraví!

Zato Baník má s marodkou potíže. Chybějí například důležití beci Adam Rulík s Tomášem Kvapilem... Zvládne to Sokolov i bez nich?

Bitva o Chance ligu začne v pátek. Série se hraje na čtyři vítězná utkání – o postupujícím bude jasno nejpozději 17. dubna.

Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři: Tomáš Závorka, David Fečo, Petr Hruška, Jakub Kašpar.

Obránci: Vojtěch Šik, Patrik Michálek, Petr Přindiš, Petr Vodička, Patrik Kadeřávek, Jan Tomeček, Adam Rulík, Ondřej Pajk, Tomáš Kvapil, Tomáš Přibyl.

Útočníci: Jakub Vrána, Josef Stříbrný, Tomáš Vracovský, Lubomír Kovařík, David Hruška, Pavel Kuběna, Matěj Zadražil, Tomáš Rohan, Martin Trapl, Jan Bečvář, Martin Čurda, Michael Čejka, Marek Švec, Michal Fečo, Michal Hotěk.

Osobnosti týmu

Tomáš Závorka (G)
Loni touto dobou zářil v baráži a dovedl Karlovy Vary k postupu do extraligy. Závorka je jednoznačně největším jménem mezi druholigovými brankáři, góly se mu budou dávat opravdu těžko.

David Hruška (Ú)
Někdejší král extraligových střelců už není týmovým tahounem číslo jedna, však už mu je 42 let, stále je ale užitečný. Je dalším ze sokolovských odchovanců, který se rozhodl pomoci mateřskému klubu.

Tomáš Vracovský (Ú)
V předcházejících dvou sezonách zapsal dvě desítky startů za extraligovou Plzeň a zářil na její farmě v Klatovech. Mimořádně produktivní je i v Sokolově. 

Tomáš Závorka.

Tomáš Závorka. | Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

Soupiska HC Moravské Budějovice 2005

Brankáři: Dominik Groh, Jan Čáp, David Vacek.

Obránci: Michal Kliment, Daniel Kabelka, Ladislav Pospíchal, Roman Kadela, Tomáš Pelikán, Michal Furch, Jiří Peroutka, Aleš Trnka.

Útočníci: David Horký, Ladislav Rytnauer, Aleš Heinrich, Roman Mikeš, Petr Krutiš, Marcel Juráň, Radim Ferda, Jakub Čejka, Tomáš Mlynář, Filip Matějka, Kryštof Hrala, Tomáš Hačecký, Patrik Bulín, Marek Lupač.

Osobnosti týmu

Dominik Groh (G)
Minulou sezonu dělal dvojku v Prostějově, letos to zkoušel v Ústí nad Labem. Slovanu se ale nedařilo, a tak Groh odešel k Žihadlům. V dosavadním průběhu play off předváděl skvělé výkony a chvála se na něj linula ze všech stran.

Ladislav Rytnauer (Ú)
Dvojník Leváka Boba ze Simpsonů chytil druhou mízu – v 38 letech dává jeden gól za druhým. Má zkušenosti z extraligy a v první lize dlouhá léta patřil k elitním forvardům. Je to týmová osobnost.

David Horký (Ú)
Nejproduktivnější hráč Žihadel v play off: za dvanáct zápasů stihl získat šestnáct bodů (4+12). Týmu je navíc prospěšný i příkladnou bojovností.

Dominik Groh.

Dominik Groh. | Foto: Facebook HC Moravské Budějovice 2005

Série o postup do Chance ligy

Pátek 5. dubna – 1. zápas:
18:00 HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 2005

Neděle 7. dubna – 2. zápas:
17:00 HC Moravské Budějovice 2005 – HC Baník Sokolov 

Úterý 9. dubna – 3. zápas:
18:00 HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 2005

Čtvrtek 11. dubna – 4. zápas:
18:00 HC Moravské Budějovice 2005 – HC Baník Sokolov 

Sobota 13. dubna – případný 5. zápas:
??:?? HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 2005

Pondělí 15. dubna – případný 6. zápas:
??:?? HC Moravské Budějovice 2005 – HC Baník Sokolov 

Středa 17. dubna – případný 7. zápas:
??:?? HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 2005

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz