PREVIEW: Farma Sparty a konzultant Růžička. Co letos ukáže Kadaň?

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Kadaň poslední dva roky připomínala otloukánka, v některých částech sezony dokonce nebyla důstojným účastníkem Chance ligy.

Fanshop národního týmu

To by se letos mohlo změnit. Čím to?

Trhači totiž navázali spolupráci se Spartou a Pardubicemi. Zvláště pražský klub má hodně širokou soupisku, takže je možné, že se v Kadani objeví známá jména.

Minimálně na startu sezony pak Severočechům pomůže z pozice konzultanta legendární Vladimír Růžička. „Domluvili jsme se s Petrem Klímou. Rozhodl jsem se, že mu pomůžu. Budu na trénincích, na střídačce při zápasech ne,“ přiblížil svoji roli kapitán olympijských vítězů.

Tip Hokej.cz na umístění po základní části: 16. místo

Osobnost týmu – Jakub Trefný

V Chance lize letos odehraje už 900. utkání. Co se týče historických statistik, je obráncem s nejvyšším počtem startů v této soutěži. U Trhačů podepsal dvouletou smlouvu, takže se jednou může dostat i na bájnou tisícovku.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (8/15): Adam Wolf mezi muži v podstatě žádné zkušenosti nemá, v mládežnických kategoriích ale platil za velký talent. Býval sparťanskou jedničkou a objevoval se i v reprezentacích. Uplynulou sezonu strávil v nejvyšší juniorské soutěži ve Švédsku, a ta má ohromný zvuk... Wolf v ní byl jedničkou Södertälje, i to už o lecčems svědčí.

Obránci (6/15): Vše se bude točit okolo Jakuba Trefného, který může za zápas odehrát třeba 25 minut. V předešlých třech prvoligových sezonách (pomineme-li tu loňskou, kterou strávil výhradně v extralize za Chomutov) se dostal přes dvacet bodů. A na to, že hrál za tým ze spodku tabulky, míval parádní statistiky +/-. Hodně prostoru loni dostal Daniel Novák, jeden z nejvytíženějších hráčů Chance ligy. Emoce a tvrdost do hry vnese Michael Foltýn. Desítky extraligových startů zapsal Lukáš Chalupa, který má za sebou rozpačitý rok, během něhož vystřídal čtyři kluby a hned tři země. Premiérovou sezonu mezi muži – v Ústí nad Labem – loni zažil pardubický Jakub Mert. Příslibem jsou sparťanští talenti s reprezentačními zkušenostmi: František Gajdoš, Jan Klodner a Daniel Poizl.

Útočníci (7/15): Lukáš Klíma, Jaroslav Kůs a Roman Chlouba. To je trio, jež se zbytku týmu vymyká. Dá se očekávat, že tihle tři z ledu skoro neslezou. Kůs patří k nejlepším tvůrcům hry v Chance lize, však se loni blýskl 35 asistencemi. Klíma před odchodem do Jihlavy nasázel třináct gólů v 27 zápasech. Je tedy vidět, co spolu Kůs a Klíma mohou dokázat. Půjde k nim na křídlo Chlouba, nebo trenéři rozmělní kvalitu do víc řad? Těsně před startem soutěže se do sestavy přece jen vrátil František Wágner. Z Pardubic přišli Michal Machač s Ondřejem Matýsem, kteří už loni v Chance lize hráli: za Litoměřice, respektive Prostějov. Zkušenosti dodá urostlý Jan Müller, pokračuje i Josef Rindoš. Vzhledem k aktuální kvalitě v útoku bude klíčové, kdo ještě dorazí ze Sparty. Dva její hráči přitom zamířili jinam: Albert Michnáč je na hostování ve Varech a Tomáš Pšenička v Ústí nad Labem. Trhači potřebují minimálně ještě jednu nadstandardní lajnu. Z Pardubic už se ovšem asi žádná větší posila čekat nedá: rozdílový forvard Daniel Kusý s obráncem Karlem Nedbalem totiž zamířili do Třebíče.

Ostatní (6/10): Sparta má na aktuální soupisce dva brankáře, devět obránců a šestnáct útočníků. Pošle k Trhačům ještě někoho? V úvahu by mohli připadat třeba Daniel Přibyl, David Dvořáček a další. Nakonec z toho může být zajímavý ročník, uvidíme. Severočeši budou minimálně na začátku sezony těžit z rad Vladimíra Růžičky, což je samozřejmě ohromná věc.

CELKEM: 27/55.

Soupiska 

Brankáři: Oliver Štěpánek, Adam Wolf.

Obránci: Jakub Trefný, Michael Foltýn, Daniel Novák, František Gajdoš, Daniel Poizl, Jan Klodner, Filip Eliáš, Lukáš Chalupa, Adam Šilhán, Lukáš Popela, Jakub Mert.

Útočníci: Lukáš Klíma, Jaroslav Kůs, František Wágner, Zdeněk Zabloudil, Jan Müller, Patrik Prymula, Dominik Řepík, Miroslav Kuba, Martin Dubský, Josef Rindoš, David Homer, Ondřej Bláha, Štěpán Čech, Jan Kanický, Matěj Zabloudil, Michal Hotěk, Michal Machač, Ondřej Matýs, Roman Chlouba.

Změny v kádru

Příchody: Adam Wolf (G, Södertälje, jun. SWE), Jakub Trefný (O, Chomutov), František Gajdoš (O, jun. Sparta), Daniel Poizl (O, Benátky n/J), Jan Klodner (O, Benátky n/J), Lukáš Chalupa (O, Munkfors, SWE4), Jakub Mert (O, Ústí n/L), Adam Šilhán (O, jun. Plzeň), Lukáš Klíma (Ú, Jihlava), Patrik Prymula (Ú, jun. Sparta), Dominik Řepík (Ú, Dvůr Králové), Miroslav Kuba (Ú, Nový Jičín), Martin Dubský (Ú, El Paso, WSHL), Štěpán Čech (Ú, Benátky n/J), Michal Hotěk (Ú, Sokolov), Michal Machač (Ú, Pardubice), Ondřej Matýs (Ú, Prostějov), Roman Chlouba (Ú, Ústí nad Labem).

Odchody: Petr Hamalčík (G, Písek), Ondřej Kuchař (G, Sokolov), Štěpán Lukeš (G, Hradec Králové), Tomáš Hajič (O, Tábor), Karel Šefl (O, Kobra), Radek Procházka (O, Litoměřice), Vojtěch Cestr (O, jun. Karlovy Vary), František Uřidil (O, ?), Ondřej Šulek (Ú, Tábor), Jan Svoboda (Ú, Chomutov), Petr Maršoun (Ú, Ústí n/L), Jiří Tupý (Ú, Chomutov), Jaroslav Vašíček (Ú, ?), Pavel Sommer (Ú, ?), Marek Konášek (Ú, jun. Karlovy Vary), Václav Rezek (Ú, ?).

Nejlepší příchod podle hokej.cz: Roman Chlouba
Jeho ostře sledované angažmá v Prostějově skončilo bez jediného odehraného mistrovského zápasu. Chlouba se nakonec vrátil do Kadaně, kde bude mít výsadní postavení a hra týmu na něm bude stát. 

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Citelný odchod – Ondřej Kuchař
Kuchař to v Kadani neměl jednoduché, létalo na něj extrémní množství střel, ale dělal co mohl a 89,27% úspěšnost zákroků nebyla špatná. Blížící se ročník odchytá v Sokolově. Najde Kadaň v brankovišti podobnou jistotu? Wolf je určitě příslibem.

Koho sledovat? Michael Foltýn
Foltýn byl třetím nejtrestanějším hráčem uplynulé sezony, svedl totiž několik ostrých bitek. Jak často bude shazovat rukavice letos?

Mohl by zazářit – Daniel Poizl
Za sebou má oťukávací ročník, ve kterém naskočil do čtrnácti prvoligových zápasů za Benátky. Poizl nově patří Spartě, která osmnáctiletého beka přetáhla Žďáru nad Sázavou. Poizl je pravidelným mládežnickým reprezentantem a nyní by měl dostat hodně šancí v Kadani.

Talent – Patrik Prymula
Měří 201 centimetrů. Už jen z toho důvodu ho na ledě nepřehlédnete. Prymula v minulé sezoně juniorské extraligy zazářil 52 body v 38 zápasech. Co ukáže při své premiéře mezi muži?

Trenéři – Petr Klíma, Tomáš Hamara a Vladimír Růžička
Klíma je legendou českého hokeje, Hamara si pak vybudoval dobré renomé díky práci s mládeží. Největší bombou jsou pochopitelně rady od Vladimíra Růžičky, který se stal – než si sežene jiné angažmá – konzultantem. Při zápasech na střídačce stát nebude, na trénincích ale bude normálně chodit s hráči na led.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Přípravné zápasy
Kadaň 4:8 Ústí nad Labem
Kadaň 2:3pr. Sachalin (Asijská liga)
Kadaň 0:3 Sachalin (Asijská liga)
Kadaň 2:5 Klatovy
Chomutov 6:0 Kadaň
Kadaň 1:6 Sokolov
Kadaň 6:2 Crimmitschau (DEL)
Klatovy 1:3 Kadaň
Kadaň 2:4 Chomutov

Chronologická umístění
2012/2013 – 5. místo
2013/2014 – 11. místo
2014/2015 – 9. místo
2015/2016 – 9. místo
2016/2017 – 13. místo
2017/2018 – 14. místo
2018/2019 – 15. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz