Převezmou mladíci klíčové role? TOP 5 posil Vítkovic

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Může z toho být parádní sezona, ve které vítkovičtí mladíci naplno rozvinou svůj potenciál a budou extraligu bavit moderním hokejem. Anebo to taky může skončit průšvihem...

HokejkaSHOPvanoce

Ostravský kádr se přes léto výrazně omladil. Pětice největších posil má jedno společné: všichni jsou to hráči s velkým talentem, jen ho bude potřeba zase oživit.

Miroslav Svoboda (G, 24 let)

Poslední působiště: Dorbirn, EBEL, 6 zápasů (92,0 %, 3,17 G/Z)

Svoboda má za sebou hodně divoké období. Ještě v roce 2016 se trápil v Šumperku, se kterým sestoupil do druhé ligy. O rok později už byl klíčovou postavou Jihlavy v cestě za postupem do extraligy. A rok nato si skvělými výkony v Plzni řekl o nominaci do reprezentace i o smlouvu s Nashvillem.

Jenže po rychlém vzestupu přišel pád: v zámoří se neprosadil a loni vystřídal hned tři kluby. Ve Vítkovicích to nebude mít snadné, vždy totiž bude srovnáván s odcházejícím Patrikem Bartošákem. Ostravané v něm každopádně získávají skvělého brankáře, na kterém bude mladý tým stavět.

Foto: Facebook HC VÍTKOVICE RIDERA

David Kvasnička (O, 20 let)

Poslední působiště: Plzeň, 17 zápasů (0+2)

Je mu teprve dvacet, ale těch zkušeností, které už nabral... Zúčastnil se dvou juniorských MS a startoval ve čtyřech po sobě jdoucích extraligových sezonách. Vždy se o něm hovořilo jako o jednom z nejlepších českých obránců ročníku 1999. Stane se z něj díky většímu ice timu ve Vítkovicích ligová hvězda?

David Kvasnička

David Kvasnička | Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Roberts Bukarts (Ú, 29 let)

Poslední působiště: Sparta, 18 zápasů (2+5)

Všichni vědí, čeho je schopný: v minulosti táhl Zlín a střílel jednu branku za druhou. Jenže minulá sezona se mu hodně nepovedla... Pomůže mu zpátky na extraligovou špičku vědomí, že na něm ve Vítkovicích bude celá ofenziva stát? Podobně tomu bylo kdysi u Beranů.

Foto: Facebook HC VÍTKOVICE RIDERA

Dominik Lakatoš (Ú, 22 let)

Poslední působiště: Liberec, 36 zápasů (0+8)

Lakatoš je dalším hráčem, jehož potenciál přesahuje extraligu, jenže jeho vývoj neprobíhá tak rychle, jak se očekávalo. Loni jako by se dokonce zastavil... Příchod do Vítkovic ho může vrátit na správnou cestu. 

Foto: Facebook HC VÍTKOVICE RIDERA

Nicolas Werbik (Ú, 21 let)

Poslední působiště: Zlín, 20 zápasů (0+1)

Z loňských statistik, které u TOP 5 vítkovických posil najdete, si možná řeknete, co je to vlastně za posily? To by byl ale až příliš jednoduchý úsudek. Werbik skýtá zajímavý potenciál: na hostování v prvoligové Jihlavě dominoval a jednoznačně dokazoval, že je připravený na extraligu. A nemusel by v ní mít jen skromnou roli.

Foto: Facebook HC VÍTKOVICE RIDERA

Změny v HC VÍTKOVICE RIDERA

Příchody
Miroslav Svoboda (G, Dornbirn, EBEL)
Dominik Lakatoš (Ú, Liberec)
David Kvasnička (O, Plzeň)
Martin Bodák (O, Kootenay, WHL)
Erik Němec (Ú, Znojmo, EBEL)
Nicolas Werbik (Ú, Zlín)
Roberts Bukarts (Ú, Sparta)

Odchody
Patrik Bartošák (G, Třinec)
Jakub Lev (Ú, Kometa)
Lukáš Kucsera (Ú, Kometa)
Radoslav Tybor (Ú, Pardubice)
Josef Hrabal (O, neznámo)
Michal Poletín (Ú, Jihlava)
David Květoň (Ú, neznámo)
Jaroslav Mrázek (O, Prostějov)
Roman Szturc (Ú, Zlín)
Rostislav Olesz (Ú, neznámo)

Aktuální kádr HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři: Miroslav Svoboda, Daniel Dolejš.

Obránci: Martin Bodák, Tomáš Černý, Blaž Gregorc, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Petr Šidlík, Peter Trška, Jan Výtisk.

Útočníci: Jozef Baláž, Jan Bernovský, Roberts Bukarts, Rastislav Dej, Petr Fridrich, Tomáš Guman, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Erik Němec, Ondřej Roman, Jan Schleiss, Šimon Stránský, Radim Toman, Nicolas Werbik, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz