Přestupové cíle Sokolova? Brankářská jednička a tři obránci

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Sokolov skončil v Chance lize poslední a před nadcházející sezonou, která už bude sestupová, ho čeká spousta práce.

O Kapku lepší hokej

Na tvorbě kádru pro příští ročník se stále podílí Karel Mlejnek, který se bude od května věnovat už pouze reprezentační dvacítce.

„Velmi si vážím toho, co se nám společně za dva roky mého působení v klubu podařilo," přiznal Mlejnek v rozhovoru pro hcsokolov.cz. „Chtěl jsem svou práci v horizontu dvou let dokončit a pokud možno v připraveném stavu předat."

Komplikací je ovšem odchod hlavního partnera.

„Bez podpory Sokolovské uhelné by nebyl sokolovský hokej tam, kde nyní je. Dokonce si dovolím tvrdit, že by možná už ani neexistoval. V dalším roce už ale bohužel hokej podporovat nemůže," potvrdil smutnou zprávu jednatel klubu Václav Dobřemysl.

„Bude velmi složité chybějící finance v našem regionu získat, nicméně rozhodnutí chápeme, rozumíme mu a držíme palce, aby Sokolovská uhelná aktuální situaci zvládla co nejlépe," dodal Dobřemysl na klubových stránkách.

„Klub nutně potřebuje gólmana číslo jedna."

Bod číslo jedna, který musí v Baníku vyřešit, je najít nástupce za Karla Mlejnka. „Od poloviny února na tom intenzivně pracujeme. Věřím, že se blížíme k dohodě," uvedl Mlejnek.

A jakou bude mít Sokolov strategii na přestupovém trhu?

„Klub nutně potřebuje gólmana číslo jedna a nutně potřebuje posílit o dva až tři obránce. A samozřejmě se musíme dohodnout na podmínkách s letošními lídry v útoku," říká Mlejnek pro web hcsokolov.cz. 

„Budeme se muset víc spolehnout na sebe, případně najít prostor pro spolupráci s dalšími kluby."

Další zásadní zpráva se týká spolupráce s Energií, která funguje už několik let. „Spolupráci pro další období jsme si s Karlovými Vary vyjasnili už na začátku kalendářního roku," začal Dobřemysl.

„Bohužel i karlovarský klub má své finanční limity, nedisponuje širokým kádrem a navíc musí věnovat úsilí juniorské soutěži, která bude procházet reorganizací," pokračuje jednatel Baníku. „Ze všech těchto důvodů se musíme víc spolehnout na sebe, případně najít prostor pro spolupráci s dalšími kluby."

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz