Přestup léta potvrzen! David Krejčí posílil Olomouc

Foto: nhl.com

2. srpna 2021, 8:23

Marek Hedbávný

David Krejčí se po sedmnácti letech v zámoří vrací domů. Jeden z nejlepších hokejistů v české hokejové historii podepsal roční smlouvu s Olomoucí, kde s hokejem začínal.

Fanshop národního týmu

Byl o něj zájem v NHL.

Mohl si vydělat další miliony dolarů.

Vedle Taylora Halla mohl Bruins pomoct ke Stanley Cupu.

Ale...

David Krejčí ve 35 letech, stále ve skvělé formě, hlásí návrat do Česka. A ne do movitých klubů jako jsou Sparta, Třinec nebo Pardubice...

Legendární útočník oblékne dres mateřské Olomouce. 

„Je to historická událost," netají se generální manažer Erik Fürst. „Pro nás, pro město, Olomoucký kraj i celou extraligu."

„Je to historická událost."

Aby taky ne!

Krejčí odehrál v základní části NHL 962 zápasů – se 730 body je potom historicky sedmým nejproduktivnějším Čechem.

„Je úžasné, že hráč takového kalibru bude oblékat dres s kohoutem na prsou," dodává Fürst. 

„Čísla mluví za vše. Je obdivuhodné, co David v NHL dokázal," přidává se olomoucký kouč Jan Tomajko. „Každý trenér by takového hráče chtěl mít ve svém týmu. Jsem přesvědčený, že nás svou kvalitou i zkušenostmi posune zase o stupínek výše."

„Jsem přesvědčený, že nás svou kvalitou i zkušenostmi posune zase o stupínek výše."

„Musím se vrátit do Česka a hrát před moji rodinou, která mi pomohla v mých hokejových snech. Chci hrát před rodiči, bratrem a mými kamarády," vysvětluje Krejčí svoje důvody, proč pro mnohé nečekaně opouští NHL.

„Chci vzít moje děti tam, kde jsem vyrůstal. Chtěl bych také trávit čas s ostatními členy své rodiny," říká účastník dvou olympijských her, vítěz Stanley Cupu, držitel Zlaté hokejky nebo bronzový medailista z MS.

A také největší osobnost Tipsport extraligy v příští sezoně.

Aktuální kádr HC Olomouc

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš, Jan Špunar.

Obránci: Tomáš Dujsík, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, David Škůrek, Jan Švrček, Tomáš Valenta, Dalibor Řezníček, Tomáš Černý, Šimon Groch, Lukáš Mareš.

Útočníci: Jan Bambula, Vilém Burian, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Michal Kunc, Joshua James Mácha, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Rostislav Olesz, David Ostřížek, Petr Strapáč, Matěj Tomajko, Vojtěch Tomeček, Matěj Kořenek, Daniel Ministr, David Krejčí.

Foto: nhl.com


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz