Přes známky zklamání byli nakonec Slováci za stříbro rádi!

"Doufám, že slovenský hokej na tom může stavět své další úspěchy," věří Ivan Droppa

Plekanec Chance liga

 
Ján Filc
S hrdostí přijímali hokejisté Slovenska fakt, že poslední zápas šampionátu v Petrohradu prohráli a budou se muset spokojit se stříbrnými medailemi. I tak je to pro slovenský hokej v krátkodobé historii účasti v elitní skupině mistrovství světa veliký úspěch, který se do pozdních nočních hodin oslavoval po celém území našeho východního souseda. "Stále se ještě učíme, jak hrát velké turnaje a zápasy. Udělali jsem chyby v první třetině a to rozhodlo, od toho se pak odvíjel celý zápas. Ve druhé a třetí části jsme myslím kontrolovali hru, bohužel jsme narazili na nejlepšího brankáře na turnaji a navíc jsme udělali další dvě chyby. Český tým hrál velice dobře, velmi disciplinovaně a opět zahrála dobře jejich obrana. Nemohu říci, že bychom byli přemotivovaní, naše chyby vyšly z nervozity a nezkušenosti," hodnotil finálovou bitvu slovenský trenér Ján Filc, který po bronzu z mistrovství světa hráčů do dvaceti let získal pro Slovensko další cenný úspěch. "Udělali jsme zde opravdu velkou věc, vždy to pro mne bude nejsvětlejší okamžik v kariéře," dodal kouč.
 
Miroslav Šatan

Velké zklamání prožíval především na ledové ploše při závěrečných ceremoniích kapitán slovenského celku Miroslav Šatan, který šel svým spoluhráčům po celou dobu mistrovství světa příkladem a nakonec byl právem vybrán jako nejlepší útočník turnaje i do All Star týmu. V šatně, kdy už emoce trošku vyprchaly, vzal útočník zámořského celku Buffalo Sabres vše s mnohem větším klidem. "Myslím, že se na to musíme podívat z celkového hlediska. Ještě před nedávnem jsme působili ve skupině C MS a nyní jsme druzí na světě. Je to obrovský úspěch pro slovenský hokej a věřím, že v budoucnu dosáhneme ještě výš," doufá autor posledního slovenského gólu na turnaji, kterým ještě výrazně zdramatizoval celé finále. Asistenci na jeho branku snižující stav utkání na 3:4 si připsal Luboš Bartečko. "Byl to nádherný a kvalitní zápas a také skvělé celé dva týdny pro náš tým. Je pěkné být ve finále, ale vyhrát může jen jeden - ten lepší. Chtěli jsme získat zlato, ale i stříbro je pro nás skvělý a uspokojující výsledek," prohlásil vyrovnaně.

 
Byl to boj, Slováci zklamaně přijímají prohru.

Podobně sportovně se snažil finálovou porážku brát i Michal Handzuš. "V tuto chvíli sice cítím velké zklamání, za jeden nebo dva dny budu ale moc hrdý na náš tým. Pět minut před koncem jsme prohrávali 1:4 a stále jsme bojovali. Vůbec jsme to nevzdali a navíc jsme hráli skvělý hokej. Češi dnes ale měli v brance opravdu skvělého brankáře," pochválil Handzuš Romana Čechmánka. Tím však nijak nechtěl snižovat velmi dobré výkony mladičkého gólmanského protějšku Jána Lašáka, který zaváhal na celém turnaji poprvé a naposledy při Sýkorově střele v úvodu sedmé minuty. "Je to těžké, chtěli jsme Čechům vrátit porážku ze základní skupiny. Můj život je celý o hokeji a dnes to byl můj největší zápas v kariéře. Bohužel jsem ho prohrál," neskrýval strážce slovenské svatyně obrovské zklamání. "Moje práce je zastavovat všechny puky a vyhrávat. Šance jako jsme tu měli se už nemusí nikdy opakovat a je potřeba ji pořádně uchopit, to se nám ale bohužel nepovedlo."

Hrubých chyb, které nakonec vedly v jednu dobu k dost jednoznačnému průběhu finálové bitvy, litoval i Ivan Droppa. "Dali jsme tři góly, což je dost, jenže jsme tři inkasovali hned v první třetině, tou jsme si to prohráli. Nikdy jsme se nedostali na úplný dosah a když už se tak v závěru stalo, udělali jsme nakonec chybu a bylo to. Bylo vidět, že český tým je velice zkušený, v takových velkých zápasech se vyznají," pátral po momentech finálového mače Droppa. Pak se ale zamyslel a asi za každého muže ze slovenského stříbrného hrdinného týmu pronesl pravdivou větu: "Kdyby mi před turnajem někdo řekl, že skončíme druzí, vysmál bych se mu a myslel si o něm, že je blázen. Jsme opravdu šťastní za druhé místo a doufám, že slovenský hokej na tom může stavět své další úspěchy."

(ToP)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz