Přes Ameriku až do Olomouce. Kdo z hráčů UP má zkušenosti ze zámoří?

Foto: Alena Zapletalová, univerzitnihokej.cz

Jestli je něco na univerzitní lize kouzelného, pak to, že v ní najdete opravdu širokou škálu hokejistů z různých míst. S různými příběhy. Někteří hokej hráli pouze na krajské úrovni, někteří prošli mládeží velkého klubu, jiní dokonce třeba nakoukli i do Chance ligy či extraligy. Mezi borci jsou ovšem i tací, kteří v rámci své hokejové cesty získali velmi cenné zkušenosti za velkou louží. Jakých hráčů Univerzity Palackého v Olomouci se to týká?

Aplikace Tipsport extraligy

Prvním hráčem na seznamu je obránce Ondřej Imrich. Ten prošel třineckým mládežnickým programem, a dokonce se v roce 2015 radoval z titulu extraligy staršího dorostu. Po konci v moravskoslezském klubu se vydal do USA, kde v juniorské Western States Hockey League nastupoval za tým San Diego Sabres. V 50 zápasech si připsal hned 38 kanadských bodů, což na beka není vůbec špatný počin. Po jednom ročníku stráveném v zámoří se vrátil do Česka, kde začal hrát za druholigovou Kopřivnici a po roce k tomu přidal i olomoucké univerzitní mužstvo.

Do stejné soutěže se podíval také Dominik Cach, jenž byl již předtím členem University Shields Olomouc. Bývalý útočník olomoucké mládeže se vydal o něco více na sever, konkrétně do Seattlu, kde oblékal dres tamních Totems. I přes vydatné bodové hody se však i on po roce vrátil do rodné vlasti, kde se opět probojoval do univerzitního kádru.

Pětadvacetiletý Mikuláš Rimmel to dotáhl nejdál. Odchovanec Vítkovic, jenž si připsal i několik startů v dorostenecké reprezentaci, si v sezoně 2012-13 zahrál ve WHL, která spadá pod CHL, tedy organizaci, jež sdružuje tři nejkvalitnější juniorské soutěže v Kanadě. Mistr dorostenecké nejvyšší soutěže z roku 2012 odehrál za Spokane Chiefs, kde chytá i český gólman Lukáš Pařík (nyní Liberec), čtyřicet tři zápasů. I on skončil svou americkou štaci po jednom roce, přičemž ten následující odehrál za prvoligový Havířov.

Nováček v celku Univerzity Palackého, Michal Sup, který je mimochodem synem bývalého profesionálního hráče Michala Supa, strávil v USA rovněž jeden ročník, kdy nastupoval za juniorský tým Junior Reign, jenž sídlí v aglomeraci Los Angeles. Hned následující rok se ale vrátil zpět a odehrál sezonu za pražskou Kobru. V té probíhající už oblékl dres olomoucké vysoké školy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz